Akufo-Addo naléhavě žádá nové vyslance, aby pomohli úspěšnému zotavení po Covid-19

Prezident Akufo-Addo ve čtvrtek předal akreditivy 13 určeným vyslancům a pověřil je hledáním investic, aby byl program obnovy Ghany po Covid-19 úspěšný.

Prezident jim řekl, že bezprecedentní průkopnická iniciativa jeho administrativy, program 100 miliard CARS Obaatanpa Ghana Post COVID-19 v GHC zaměřený na stabilizaci, revitalizaci a transformaci ghanské ekonomiky, musí být klíčovým bodem, kolem kterého zapojí zbytek světa.

Řekl, že by proto měli uznat cíle ghanského programu Careers Obatanpa, který byl jádrem jeho druhého funkčního období, protože představují „naši nejjistější cestu z pandemie a uvedou Ghanu zpět na cestu pokroku a prosperity“ . „

„Každý z vás by měl pomoci a přispět k úspěchu programu tím, že mimo jiné usnadní v zemi co nejvíce zahraničních investic,“ řekl.

Vyslanci, včetně tří vysokých komisařů, osmi velvyslanců, zástupce vysokého komisaře a zástupce velvyslance, jsou Dr. Winfried ne Okai Hammond, velvyslanec v Číně a pan Adagbelab Boniface Gambella, velvyslanec v Burkině Faso; Pan James Komla Nyasembi, velvyslanec České republiky. a paní Perpetua Joyce Nana Dontour, velvyslankyně v Rovníkové Guineji.

Ostatní jsou pan Samuel Jojo Eva Bruni, velvyslankyně Marockého království. Pan Koiko Asuma Sheremeh, vysoký komisař Indie; Alhaji Rashid Bawa, vysoký komisař Nigérie. Paní Angelina Biden je velvyslankyní Svaté stolice. Al-Haji Abu Bakr Sadiq Al-Abdali, velvyslanec státu Kuvajt.

Zbytek jsou pan Anselm Ransford Swah, vysoký komisař pro Kanadu; Velvyslanec Kwabena Osei Dankoh, velvyslanec ve velkém; Paní Akwa Afriye, zástupkyně velvyslance v Číně; a paní Rita Tani Ede, zástupkyně vysokého komisaře, Spojené království Velké Británie a Severního Irska.

Na ceremoniálu, který se konal v Jubilejním domě v Akkře, prezident složil přísahu, věrnost a utajení vyslancům a poblahopřál jim k jejich „zaslouženému“ jmenování a řekl: „Jsem přesvědčen, že uděláte náš národ hrdým . ”

READ  Mistrovství světa juniorů 2021: Den 1

Řekl jim, že jejich schůzky přišly ve zvláště důležitý okamžik, protože všechny země, včetně Ghany, pracují na tom, aby se dostaly zpět do normálu.

Přišlo na paty zničujícího dopadu pandemie Covid-19, která uvrhla ekonomiky do recese, zhroutila podnikání, narušila životy a živobytí a vyžádala si více než 3,5 milionu životů.

Prezident poznamenal, že pandemie zdůraznila potřebu zemí posílit a prohloubit spojenectví a spolupráci, protože „žádná země to nezvládne sama“ a „buď společně uspějeme, nebo společně zahyneme“.

„Tady bude vaše práce velvyslanců a vysokých komisařů velmi potřebná,“ zdůraznil.

Prezident poznamenal, že Ghana, z Boží milosti, účinnost vládních politik a spolupráce ghanského lidu, měla s ohledem na epidemii příznivou situaci, ačkoli v poslední době byla země svědkem náhlého nárůstu počtu případů.

Probíhající očkovací kampaně podle něj „představte nám paprsek světla na konci velmi temného tunelu a doufáme, že dříve než později svět nahradí ztracený čas“.

Na mnohostranné úrovni je prezident Akufo-Addo požádal, aby spolupracovali se svými akreditovanými vládami a pomáhali při plnění společné agendy v boji proti pohromě ozbrojeného konfliktu, terorismu, násilného extremismu, dopadů změny klimatu a pokračujícího nezákonného toku peněz z Afrika.

Neustále je nabádal, aby vylepšili obraz Ghany, jejíž pověst mezi komunitou národů zůstala na vysoké úrovni.

„Představujete zemi, která je v důsledku chvályhodného chování ghanského lidu považována za jednu z nejstabilnějších zemí na africkém kontinentu. Je to fungující demokracie, která se řídí právním státem a respektuje jednotlivce.“ svobody, lidská práva a zásady demokratické odpovědnosti.

„Považujeme za maják demokracie v Africe, jste tam nejviditelnějším symbolem naší země. Při všech svých akcích musíte žárlivě chránit obraz naší země … Jsem přesvědčen, že toto je poplatek, který budete držet,“

Dr. Nii Okai Hammond jménem vyslanců poděkoval prezidentovi za důvěru, kterou jim propůjčil v době, kdy byl svět pandemií sražen na kolena.

READ  Premiér řekl, že se Češi postarají o ukrajinské "manželky a děti"

Ujistil, že budou čerpat ze svých odborných znalostí, budou tvrdě pracovat na pomoci procesu obnovy země z dopadu Covid-19 a zůstanou na správné cestě k dosažení agendy Ghany po podpoře.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.