Obnovitelná energie se na spotřebě elektřiny podílí 11,9 %.

Nicholas Pongratz

Pátek 28. ledna 2022, 11:00

Foto zstock / Shutterstock.com

Energie z obnovitelných zdrojů se na hrubé spotřebě elektřiny v Maďarsku v roce 2020 podílela 11,9 %, uvedl statistický úřad EU Eurostat na začátku tohoto týdne.

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě elektřiny v Maďarsku vzrostl z 9,9 % v roce 2019 a 7,1 % v roce 2010. V roce 2020 tvořily obnovitelné zdroje energie 37 % hrubé spotřeby elektřiny v EU, oproti 34 % v roce 2019.

Maďarsko bylo v roce 2020 předposlední mezi členy EU, přičemž podíl obnovitelných zdrojů energie byl na Maltě pouze nižší, a to 9,5 %.

Podíl činil 14,8 % v České republice, 16,2 % v Polsku, 23,1 % na Slovensku a 43,4 % v Rumunsku.

PODPOŘTE BUDAPEŠSKÝ OBCHODNÍ ČASOPIS

Produkovat žurnalistiku, která je hodna toho jména, je nákladná záležitost. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal snaží přinášet vám obchodní zprávy, které fungují, informace, kterým můžete věřit, které jsou věcné, přesné a prezentované beze strachu a přízně.

Novinářské organizace po celém světě se potýkaly s problémy najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit své nejdůležitější zainteresované strany, své čtenáře.

Stejnou příležitost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou požadujete. Stiskněte naše tlačítko Podpořte BBJ a můžete si vybrat, v jakém množství a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Czech WorldSBK: Axel Basani: „Peníze nejsou důležité, teď musím vyhrát“ | Svět superbiků

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *