Marcos nadšený obchodními vztahy PH – Česká republika

Marcos nadšený obchodními vztahy PH – Česká republika

Prezident Ferdinand Marcos, Jr. (PPA POOL)

PRAHA – Prezident Ferdinand „Bangbang“ R. Marcos mladší vyjádřil naději ve zvýšení obchodu a investic mezi Filipínami a Českou republikou, zejména v oblasti informačních technologií, elektroniky, potravinářství a zemědělství, obnovitelných zdrojů energie, letectví a dalších odvětví. .

Po tête-à-tête a bilaterálním setkání s českým prezidentem Peterem Pavlem na Pražském hradě Marcos řekl, že prozkoumal možnosti budoucího partnerství mezi oběma zeměmi.

Prezident řekl, že se dívá na budoucí příležitosti v České republice, vnitrozemské zemi ve střední Evropě se 7 000 obyvateli, v oblasti obchodu a investic, zemědělství, zelené ekonomiky a obnovitelné energie, letectví a kosmonautiky, vzdělávání, cestovního ruchu, obrany, kybernetiky. bezpečnost a práce. Obydleno Filipínci.

„Doufal“, že Filipíny mohou přilákat více českých obchodníků a investorů k podnikání na Filipínách „v důsledku zvýšené angažovanosti mezi našimi podnikatelskými sektory“.

Dodal, že s Pavlem „diskutovali o velkém potenciálu zvýšení bilaterálního obchodu mezi našimi zeměmi“.

„Vyzdvihl jsem pozoruhodnou ekonomickou výkonnost Filipín, která z nich udělala atraktivní destinaci pro české investice v odvětvích, jako jsou informační technologie – řízení obchodních procesů, elektronika, výroba, potravinářství a zemědělství a výroba automobilových elektrických vozidel,“ uvedl prezident. Na společné tiskové konferenci s Pavlem.

Marcos řekl, že se těší na svolání 2. zasedání Smíšeného výboru pro hospodářskou spolupráci Filipín a České republiky v Manile koncem tohoto roku.

Sám Pavel přivítal prezidenta při jeho příjezdu na Pražský hrad.

Než byl eskortován na schůzku s českým prezidentem za zavřenými dveřmi, byla mu poskytnuta zdvořilostní návštěva.

Doprovázeli ho ministr zahraničních věcí Enrique Manalo, ministr obchodu Alfredo Pascual, tajemník prezidentské komunikační kanceláře Cheloy Garafil, mluvčí Martin Romualdez a předseda Senátu Juan Miguel Zubiri.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *