West Ham: Český miliardář Daniel Křetínský se připojil k vítězství Liverpoolu během jednání o koupi podílu v klubu.

Daniel Gredinsky byl natočen v lóži režisérů, když byla dokončena dohoda v hodnotě asi 150 milionů liber na získání 27procentního podílu v klubu.

Je známý jako „česká sfinga“ tím, že emocionálně řídí své podnikatelské impérium, spoluvlastní a šéfuje 46letému českému klubu Sparta Brock.

Podle Forbesu má majetek kvalifikovaného právníka hodnotu 2,2,9 miliardy.

Křetínského potenciální investice příznivci vřele uvítali a vidět ho na londýnském stadionu tentokrát jen přispěje ke vzrušení kolem West Hamu.

West Ham létá pod Davidem Moyesem a po skvělém začátku sezóny se honí mezi nejlepší čtyřkou a kvalifikací do Ligy mistrů.

Gretinského smlouva by mohla stát West Ham 600 až 700 milionů liber – šestkrát víc, než kolik zaplatili, když si spolumajitelé David Sullivan a David Gold v roce 2010 půjčili 110 milionů liber.

To zvyšuje možnost úplné akvizice Cretinského v budoucnu, ačkoli se očekává, že Sullivan a Gold si ponechají většinový podíl minimálně do března 2023, kdy již nebudou muset platit žádný podíl na zisku z jakéhokoli prodeje. London Legacy Development Corporation (LLDC), vlastněná London Stadium.

Sullivan drží 51,5 procenta ve West Hamu, Gold 35,1 procenta, Trip Smith, americký finančník, 10 procent a ostatní investoři 3,4 procenta.

Když se minulý měsíc zeptali na potenciální investici od Křetínského, Moyes odpověděl: „Nevím nic víc, než víte, ale zdá se, že se něco děje, ano.“

READ  Český trenér Sylhavi říká, že cíl Šiku byl „z tohoto světa“ Fotbalové novinky

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.