Astronautka NASA Jessica Watkinsová se stane první černoškou v posádce Mezinárodní vesmírné stanice

Do vesmíru má odletět v dubnu 2022 na misi SpaceX Crew-4, Podle NASA.

Watkinsová byla jmenována kandidátkou na astronauta v roce 2017 a od té doby se připravuje na svou první vesmírnou misi.

Mezi další tři členy posádky mise patří astronauti NASA Jill Lindgren a Robert Haynes a také Samantha Cristoforetti z ESA.

Vesmírná agentura uvedla, že jde o čtvrtý pravidelný let posádky Crew Dragon k Mezinárodní vesmírné stanici.

Tým vyletí do vesmíru z Kennedyho vesmírného střediska NASA na Merritt Island na Floridě na raketě SpaceX Falcon 9. Astronauti stráví šest měsíců v laboratoři mikrogravitace Mezinárodní vesmírné stanice provádějící vědecký výzkum, uvedla NASA.

Watkins navštěvoval Stanford University v Kalifornii s bakalářským titulem v geologických a environmentálních vědách a poté získal doktorát z geologie na University of California v Los Angeles.

Astronautka má dlouhou historii s NASA, svou kariéru tam začala jako stážistka a předtím zastávala pozice v NASA’s Ames Research Center v Mountain View v Kalifornii a v Jet Propulsion Laboratory v Pasadeně v Kalifornii.

Byla členkou vědeckého týmu pro Mars Science Laboratory, Curiosity, zatímco pracovala jako postdoktorandka na katedře geologických a planetárních věd na California Institute of Technology v Pasadeně.

„Geologie mi poskytla způsob, jak studovat povrch jiné planety a zejména se podívat na Mars, což byla moje vášeň,“ řekl Watkins. Na videu NASA.

Několik kolegů z NASA poblahopřálo Watkinsové k její nové roli a její nadcházející cestě do vesmíru.

Astronaut NASA Johnny Kim řekl: „Více želv ve vesmíru! Gratuluji mé kamarádce a spoluhráčce Jessice Watkinsové. Bude skvělou společnicí v týmu SpaceX Crew-4.“

„Gratulujeme Jessice Watkinsové z @NASA_Astronauts! Byla vybrána, aby se připojila k @astro_kjell, Astro_FarmerBob a @esa’sAstroSamantha na další misi @SpaceX Crew-4, což je její čtvrtý rotační let posádky Crew na kosmické lodi Crew Dragon na Space_Station.“

READ  Studie zjistila, že kognitivní pokles se po infarktu zrychluje

Historie průkopníků

Za poslední půlstoletí nespočet barevných lidí připravilo Watkinsové cestu k uskutečnění jejích mimozemských snů.

Dr. Bernard Harris Jr. strávil desetiletí náborem menšin a ženských astronautů a později se stal První černoch, který prošel vesmírem v roce 1995.

Dr. Mae Jemisonová se v roce 1992 stala první černoškou ve vesmíru na palubě raketoplánu Endeavour.

V roce 2013 byl Victor Glover Jr., kolega zákonodárce amerického Senátu, jmenován astronautem a stal se prvním černochem, který držel dlouhodobou misi na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. Byl členem posádky od 15. listopadu 2020 do 2. května 2021.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *