Propuknutí koronaviru bylo hlášeno na humanitární lodi směřující do Tongy

Australské námořní plavidlo se zásobami pomoci dorazilo na Tongu ve středu, řekl mluvčí Organizace spojených národů, den poté, co australský ministr obrany uvedl, že 23 lidí na palubě mělo pozitivní test na koronavirus.

Loď HMAS Adelaide zakotvila na Tonze ve středu brzy večer, řekl mluvčí OSN pro vzdálenou tichomořskou zemi Sion Hovanga.

Řekl: „Teď je to přede mnou.“ Dodal, že do lodi nikdo nevstupoval a její náklad byl vyložen strojním zařízením.

Před dvěma týdny byla Tonga silně kritizována Největší sopečná erupce na světě za poslední desetiletía následné tsunami. byl stát udusaný v popelu a ponořené ve vodě, což komplikuje úsilí o dodání pomoci, Zejména na odlehlých ostrovech.

Nejméně tři lidé byli zabiti a rozsah katastrofy zůstává v centru pozornosti, částečně proto, že erupce rozdělila národ na kusy. Jedno připojení k internetu. Ohnisko na australské lodi vyvolalo obavy, že humanitární pracovníci mohou neúmyslně rozšířit virus na Tongu, která ohlásila svůj první případ v říjnu.

Japonský národní rozhlas ve středu oznámil, že ministerstvo obrany země pozastavilo svou misi poskytovat pomoc Tonze, protože několik členů japonských jednotek vzdušné sebeobrany, které Tonze od soboty poskytují pomoc ze základny v Austrálii, bylo ohroženo. Měl pozitivní test na virus.

Tonga vyžaduje, aby příchozí cestující byli v karanténě po dobu 21 dnů a asi 60 procent obyvatel země dostalo dvě dávky vakcíny proti Covid-19.

HMAS Adelaide je jednou z několika lodí a hydroplánů, které poskytly pomoc na Tonze, počínaje nákladním letadlem novozélandského letectva, které přiletělo minulý týden naložené pomocnými zásobami, jako jsou generátory, komunikační zařízení a přístřešky. Jedním z nejnovějších je USS Sampson, torpédoborec s řízenými střelami pro Pentagon Řekl Tonga dorazila v pondělí.

READ  Íránský uprchlík kritizuje „protiamerická“ setkání Johna Kerryho s Íránem během Trumpovy administrativy

Peter Dutton, australský ministr obrany, Řekl to na tiskové konferenci V úterý bylo na lodi izolováno 23 lidí s pozitivním testem na virus.

„Máme loď zjevně velmi horlivou, co nejrychleji zakotvit v Tonze, abychom mohli získat tyto zásoby a podpořit lidi,“ řekl pan Dutton a dodal, že k vyložení zásob z lodi bylo použito několik letadel.

Pan Dutton řekl, že loď se pokusí bezpečně doručit zásoby, pokud jí bude povoleno zakotvit.

„Za žádných okolností nepoškodíme zdraví a pohodu těchto Tunisanů, kteří již vyvinuli společné úsilí proti viru,“ řekl.

Australské ministerstvo obrany ve středu na žádosti o vyjádření nereagovalo.

Tonga má populaci asi 100 000 lidí. Jeho geografická izolace – hlavní ostrov země je 1100 mil severovýchodně od Nového Zélandu – do značné míry pomohla odvrátit propuknutí.

Jediný případ pandemie koronavirem v zemi pocházel od osoby, která přiletěla v říjnu komerčním letem z Christchurch na Novém Zélandu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.