Bývalé wimbledonské šampionky vidí šanci v ženském Open Draw

24. června (Reuters) – Vzhledem k tomu, že jmění světové jedničky Igy Swiatekové a domácí naděje Emma Radocano se na letošním Wimbledonu brzy objeví na titulních stránkách, kvarteto bývalých šampionek se netrpělivě těší na rozlosování žen.

Šampion French Open Swiatek dorazil na SW19 v bohaté formě a jel po sérii 35 vítězných zápasů, ale v této sezóně neodehrál na trávě jediný zápas poté, co byl donucen z German Open s problémem s ramenem.

Vzhledem k tomu, že obhájce titulu Ash Barty odchází a semifinalistka z roku 2021 Aryna Sabalenková nemůže hrát kvůli zákazu Wimbledonu pro ruské a běloruské hráčky, je připravena scéna pro bývalé šampionky Simona Halepová, Petra Kvitová, Angelique Kerberová a Garbine Muguruzaová, aby se prosadily.

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Halepová přečkala soupeře s překvapivou lehkostí a získala titul v roce 2019, ale Rumunka nemohla obhájit svůj titul v následujícím roce, protože turnaj byl zrušen kvůli pandemii COVID-19.

Záplava zranění v roce 2021 ji srazila žebříčkem dolů, stejně jako její absence na trávníku, ale bývalá světová jednička, kterou nyní trénuje bývalý trenér Sereny Williamsové Patrick Muratoglu, je ve Wimbledonu po svých deep runech v Birminghamu černým koněm. a Bad Homburg.

Turnaj WTA 250 v Birminghamu byl pro Halepovou prvním výjezdem na trávu po třech letech a 30letá hráčka po zápase v prvním kole řekla, že si stále zvyká na povrch, ale věří, že znovu objeví svou formu.

„Nemůžu říct, že bych si na to opravdu zvykla… tři roky jsou dlouhá doba na to, abych se dostal z povrchu,“ řekla Halepová.

„Tenis se na trávě vždy hrál dobře, ale rok 2019 byl nejlepší… Jsem si opět jistý, že mohu dosáhnout velmi dobré úrovně hry, ale musím být trpělivý.“

READ  Kazašský básník Abay Kunanbayev zvěčněný v novém pomníku v Berlíně

Kromě Williamsové a její sestry Venus pouze Kvitová vyhrála Wimbledon více než jednou za poslední dvě desetiletí.

Od posledního vítězství dvaatřicetileté hráčky v roce 2014 se ve Wimbledonu dostala do druhého týdne pouze jednou a loni vypadla v prvním kole.

Do Wimbledonu však dorazila se sebevědomím posíleným prvním semifinálovým vystoupením v sezóně v Eastbourne tento týden.

Loňský titul Kerberové v německém Bad Homburgu se proměnil v její semifinálovou účast ve Wimbledonu a 32letá hráčka bude tentokrát usilovat o další hlubokou kariéru, když se na šampionátu WTA 250 dostala do čtvrtfinále.

Naproti tomu wimbledonská šampionka z roku 2017 Muguruzaová má za sebou náročnou sezonu a od listopadového vítězství ve finále WTA má za sebou těžkou sezonu, kdy odehrála 11 turnajů, ale vyhrála jen jednou.

Světová desítka si v úvodním kole v Eastbourne vysloužila jediné vítězství na trávě v sezóně – své první vítězství na střeše po téměř roce –, ale na další se propadla a do Londýna se dostala od února s pouhými třemi koly.

Nejlepší nasazená bilance Swatekové 4-4 na trávě poskytne naději pro stíhací skupinu a veteránky Halepová, Kvitová a Kerberová budou chtít dát najevo svůj názor a navázat na solidní vítěznou sérii v týdnu před Wimbledonem.

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

(Další zprávy od Hritika Sharma v Bengaluru; Editace od Prietha Sarkar

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.