Aktualizace virů Corona: EU zvyšuje dodávky vakcín prostřednictvím dvou nových dohod s výrobci farmaceutických přípravků; USA vyzývají Čínu k vyvážené transparentnosti

Navzdory snahám o vyčlenění milionů na několik vakcín vyvinula Evropa svou masovou imunizační kampaň pomaleji než Británie nebo Spojené státy, kde prezident Biden v pondělí čelil odporu republikánských senátorů proti jeho programu eradikace viru s koronovým virem za 1,9 bilionu dolarů.

Zde je několik pozoruhodných vylepšení:

  • Když se zdá, že Biden dělá pokroky ve svém programu na odbourávání virů Corona, Republikánští senátoři podali protest Méně než třetina a v pondělí se sejde s prezidentem, aby diskutovali.
  • Plánujte vyslat 62 000 studentů v K známkách na 8. místo Zpátky do školy v pondělí v Chicagu Jednání s učitelským svazem byla v neděli zastavena, téměř rok poté, co byly vyvolány obavy ze stávky.
  • Japonsko, farmaceutická síla Zdrojový koronový virus bojuje za vakcíny Při hledání rozvoje ze zahraničí a na vlastní pěst pozadu zaostává.
  • Lokalizace Novější a infekčnější typy koronového viru Vědci tvrdí, že kompenzují výhody vakcín, což naznačuje, že epidemie je daleko.
  • Kapitán Sir Tom Moore, 100 let, který si v loňském roce získal britská srdce díky získávání finančních prostředků pro National Health Service Je v nemocnici S infekcí koronovým virem vyvolává pozdravy od předsedy vlády a dalších.

AstraZeneca plánuje zvýšit svou výrobní kapacitu v Evropě a do března dodat 9 milionů vakcín do zemí EU, zatímco Pfizer-Bioendech Poskytne také 75 milionů úrovní Ve druhém čtvrtletí.

Na Twitteru to oznámila Ursula van der Leyen, předsedkyně řídícího týmu tábora. „Pokroky ve vakcínách.“ V televizním projevu uvedl, že úředníci EU plánují očkovat 70 procent dospělých Evropanů do konce léta.

I při nové distribuci však měla společnost AstraZeneca původně plánovat nový cíl 40 milionů dávek. Úředníci EU prošli víkendem Nový algoritmus Výrobci léčiv musí před vývozem vakcín do zámoří získat souhlas od členských zemí.

READ  Český tým moderního pětiboje navštěvuje tábor v Dubaji, kde trénuje na Tokio 2020

Vysoký úředník pro obchod v EU uvedl, že nový systém je zaměřen na „zajištění časového limitu a cíle“ a „větší jasnost při výrobě vakcín v EU“.

Blinken říká, že Čína není ohledně viru otevřená

Vyšetřovací tým vedený Světovou zdravotnickou organizací měl v pondělí v rámci vyšetřování původu erupce navštívit centrum pro kontrolu nemocí v čínském regionu Hubei. Mise je výsledkem několikaměsíčních jednání mezi WHO a Pekingem, která se snažila potlačit kritiku zacházení s virem, když se poprvé objevil koncem roku 2019.

v Rozhovor s NBC News„Ministr zahraničí Anthony Blingen kritizoval nedostatek transparentnosti ohledně toho, jak explodovala Čína.

„Zejména od prvního vítězství Govt-19, dokonce i dnes, není pochyb o tom, že Čína je mnohem nižší než tento index,“ řekl Blingen. „Musíme se zaměřit na získání plného porozumění a odpovědnosti za to, co je třeba udělat.“

Tým WHO již navštívil místní nemocnice a trh s mořskými plody ve Wuhanu, hlavním městě Hubei, kde byly nalezeny první případy shluků. Státní média také uvedla, že vědci dostali prohlídku nového muzea věnovaného těm, kteří bojovali proti viru.

I přes očkování jsou izraelské infekce na vzestupu

Nedostatek vakcín v Evropě i jinde Vzhledem k tomu, že se nové a závažnější kmeny viru corona stále šíří po celém světě, zdůrazňuje to výzvu prevence dospělých populací.

V Izraeli, kde byla čtvrtina populace částečně imunizována, prodloužily úřady v neděli pětitýdenní národní výluku na dalších pět dní, částečně kvůli nárůstu infekce koronovým virem, což je nejnákaznější varianta, jakou kdy ve Velké Británii identifikovali.

Dalšími faktory, které přispívají k epidemii, jsou opakovaná porušení izraelské radikální ortodoxní židovské komunity, hlavního volebního obvodu konzervativního předsedy vlády Benjamina Netanjahua, který pokrývá 11 procent z 9,2 milionu izraelských lidí. Agentura Associated Press však uvádí, že menšiny tvoří v poslední době přibližně 40 procent nových případů viru koróny.

READ  Procházka přírodou, cukroví a dárky dotvářejí české Vánoce

V neděli tisíce radikálních ortodoxních Židů porušilo omezení účasti na pohřbu dvou významných rabínů v Jeruzalémě, kteří zemřeli na koronový virus. Hromadná shromáždění v Jeruzalémě vyvolala kritiku politických oponentů předsedy vlády.

Francie se vyhne drastickým opatřením

Francouzští představitelé minulý týden ustoupili od ohlašování nového národního blokování kontroly epidemií s odvoláním na vysoké ekonomické náklady. Ministr financí Bruno Le Myre v pondělí uvedl, že národní blokování bude stát Francii 18 miliard dolarů měsíčně, zatímco současná omezení budou stát 7,3 miliardy dolarů, uvedla agentura Reuters.

Přední epidemiolog však v pondělí v televizním rozhovoru varoval, že rozhodnutí vyhnout se nové národní výluce je nebezpečné a že situace Covit-19 neznepokojuje. Francie Zaregistroval se Podle oficiálních údajů je v současné době s tímto virem hospitalizováno asi 3,2 milionu infekcí koronovým virem a více než 76 000 úmrtí. Pouze 1,4 milionu lidí ve Francii dostalo první dávku schválené vakcíny.

Vláda místo toho nařídila přísnější hraniční kontroly a lepší prosazování nočního vycházení od 18:00 do 6:00. V neděli úřady zakázaly státní zpravodajskou síť, s výjimkou nezbytného cestování ze zemí mimo EU. Zpráva Francie 24„Nyní bude vyžadovat negativní test PCR od osob přicházejících z tábora.

Kanál citoval předsedu vlády Jeana Costexa, který řekl: „Vstup do Francie a opuštění našeho regionu mimo EU nebo zemi je zakázáno.“

Přístup Francie se zcela lišil od přístupu Austrálie, kde první den těžké pětidenní výluky začaly asi 2 miliony obyvatel poté, co byl v pondělí v Perthu objeven případ viru korony. Australské úřady epidemii do značné míry kontrolovaly přísnými pravidly pro cestování a izolaci, přičemž zaznamenaly celkem 29 000 případů a méně než 1 000 úmrtí.

Naléhavé testování jihoafrických variací ve Velké Británii

Britská média uvedla, že v některých částech Spojeného království začne nouzový „test povstání“ pro epidemii, která byla poprvé zjištěna v Jižní Africe. Úřady začnou rozdávat šeky obyvatelům okresu Surrey mimo Londýn poté, co dva lidé budou mít pozitivní test na tuto variantu navzdory chybějícímu cestovnímu spojení.

READ  Tisíce lidí vyšly v Praze do ulic, aby tlačily na českou vládu, aby zbrzdila rostoucí ceny energií

Domácí návštěvníci budou požádáni o testování na koronový virus, i když se u nich příznaky viru neobjeví.

Ruth Hutchinson, ředitelka veřejného zdraví v Surrey, označila hromadný test za „preventivní opatření“, které má zpomalit šíření viru v komunitě.

Uprostřed zpráv o nových epidemiích řekl předseda vlády Boris Johnson provozovatelům vysílání, že povědomí je stále nutné, protože míra infekce stále klesá.

„Nebezpečí je, že když sundáte nohu z krku zvířete a necháte věci dostat pod kontrolu, bohužel, můžete vidět, jak se nemoc znovu šíří,“ řekl.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *