Příznaky a jak jim předcházet o jarních prázdninách

– Doporučení vybírají nezávisle redaktoři The Review. Nákupy, které provedete prostřednictvím níže uvedených odkazů, mohou nám a našim vydavatelským partnerům vynést provizi.

Všichni jsme tam byli – užívali si svůj den, cítili úlevu, když se vám najednou obrátil žaludek, a hledali nejbližší koupelnu, kde strávíte příštích pár hodin. Co se stalo? Bylo to něco, co jsi jedl?

Nejpravděpodobnějším viníkem je norovirus, který se může stát každému. Naštěstí Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) sdílela tipy na Nejlepší způsob, jak se tomu vyhnoutzvláště když máte jarní prázdniny, abyste nezkazili to, co má být dobrý čas.

Jsme tu, abychom vás provedli tím, co je norovirus, a odbornými kroky, které můžete podniknout, abyste se mu během výletů o jarních prázdninách vyhnuli, abyste měli klid na duši i žaludek.

Vybírejte chytře bez hodin hledání na Googlu. Přihlaste se k odběru newsletteru The Checklist Za odborné rady a doporučení produktů.

Co je norovirus?

Norovirus, běžněji známý jako „žaludeční štěnice“, je běžný virus, který je hlavní příčinou nemocí z potravin. tam 19 až 21 milionů případů lidí, kteří se jí ročně nakazí ve Spojených státech, se 109 000 hospitalizacemi a 900 úmrtími ročně. Liší se od chřipky (chřipky), protože chřipkový virus způsobuje respirační onemocnění, zatímco norovirus způsobuje infekce hlavně v žaludku a střevech.

Denní nabídky Amazonu: Nakupujte dnešní nejlepší nabídky na Apple, iRobot, Nectar a Keurig

Jak se nakazíte norovirem?

Norovirus se šíří úzkým kontaktem s někým, kdo má virus. Sdílení nádobí, sdílení jídla, péče o nakaženou osobu nebo konzumace jídla, se kterým někdo manipuloval, jsou všechny možné způsoby šíření viru. Kromě toho se norovirus může šířit dotykem částic výkalů nebo zvratků, na kterých je virus, a následným dotykem nosu nebo úst.

READ  Toto je poslední selfie pořízená Insight Landerem NASA

Příznaky noroviru

Nejčastějšími příznaky noroviru jsou zvracení, průjem, nevolnost a bolest žaludku. Vzácné příznaky zahrnují horečku, bolesti hlavy a bolesti těla. Příznaky noroviru se obvykle objevují 12-24 hodin poté, co byla osoba vystavena. Studie ukazují, že virus Může se rozšířit až dva týdny poté, co se zdá, že se z toho člověk zotavil.

Dá se norovirus vyléčit?

V současné době neexistují žádné specifické vakcíny nebo léčby noroviru, pouze způsoby, jak léčit příznaky. Existují však způsoby, jak šíření zmírnit, jak uvádí CDC. Poraďte se se svým lékařem o nejlepších způsobech léčby vašich příznaků.

Tipy CDC pro ochranu sebe a své rodiny

Klíčem k boji proti noroviru je zajistit, aby vše zůstalo pěkné a čisté

myjte si ruce

CDC poznamenává, že časté a důkladné mytí rukou je zásadní pro omezení šíření noroviru. Důkladné mytí rukou vyžaduje namýt si je mýdlem po dobu 20 sekund (nebo přibližně tak dlouho, jak zazpívat Happy Birthday) a opláchnout teplou vodou. CDC poznamenává, že dezinfekční prostředek na ruce není účinný při zabíjení noroviru, a proto jej nelze použít jako náhradu za mytí rukou, i když jej lze použít společně s ním, aby se omezilo šíření jiných choroboplodných zárodků.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) uvádí, že mytí rukou je zvláště důležité po následujícím:

  • přebalování
  • Dotýkání se sdílených ploch
  • potřást si rukama
  • Trpělivá péče

7 dolarů od Amazonu 27 dolarů od Amazonu

AirPods Pro: Tyto pupeny mají nejnižší cenu, jakou jsme za celý rok viděli

Nasaďte si rukavice

CDC doporučuje používat jednorázové rukavice při úklidu po někom infikovaném norovirem. Snížíte tak riziko náhodného zranění. a Nejlepší jednorázové rukavice Testovali jsme silné ocelové nitrilové rukavice, protože jsou odolné a neobsahují latex.

27 dolarů od Amazonu

Nádobí dobře umyjte

Nenechávejte na nádobí zbytky od nemocné osoby a buďte opatrní při manipulaci s kontaminovaným nádobím. Abyste se ujistili, že vaše nádobí bude čisté k jídlu poté, co ho použil někdo s norovirem, použijte vysoce kvalitní mycí prostředek na nádobí, např. Náš oblíbený mýdlo na nádobíDawn Ultra. Milujeme ho, protože skvěle čistí odolné skvrny a má příjemnou ovocnou vůni.

READ  Ohromující fotografie obřího jesetera

17 dolarů Amazon

Povrchová dezinfekce

Pokud čistíte povrchy v blízkosti místa, kde osoba s norovirem byla nebo byla kontaminována výkaly nebo zvratky, je důležité čistit tak opatrně pomocí bělidla nebo Další schválený čistič. Můžete použít předem namíchané bělidlo nebo smíchat své vlastní pomocí 3/4 šálku bělidla s 1 galonem vody. Pokud na podlaze zůstane nepořádek, použijte Náš oblíbený tradiční mopO-Cedar EasyWring Spin Mop & Bucket System, omyvatelný a snadno ovladatelný.

12 dolarů od Amazonu 35 dolarů od Amazonu

Ovoce a zeleninu pečlivě omyjte

Dalším způsobem, jak zajistit, abyste nešířili norovirus, je správná příprava jídla, které jíte. To zahrnuje dobré opláchnutí ovoce. Sítko vám k tomu efektivně pomůže. náš oblíbený Toto je OXO Good Grips 5-čtvrteční nerezové sítko. Drží na svém místě, dobře se drží a hlavně má dobrou drenáž.

28 dolarů od Amazonu

Vyčistěte kontaminovaný oděv

Prádlo osoby s norovirem by mělo být také čištěno, zejména pokud toto prádlo obsahuje zvratky nebo výkaly. náš Oblíbený prací prostředek Persil Broclean poskytuje nejlepší odstranění skvrn ze všech čističů, které jsme testovali.

36 dolarů od Amazonu

Okamžitě se zbavte odpadu

Měli byste také často měnit koš, pokud jeho obsah může obsahovat virus, protože to snižuje riziko šíření. a Nejlepší pytle na odpadky Kuchyňské stahovací sáčky ForceFlexPlus Glad jsou skvělé pro svou odolnost, flexibilitu a schopnost maskovat zápach z odpadků.

20 dolarů od Amazonu

► Týden spánku 2023: Nakupujte úžasné výprodeje matrací v Avocado, Matrace Firm a dalších

Vyvarujte se dehydratace

Zatímco nevolnost, zvracení a průjem nejsou nikdy příjemné, existují způsoby, jak udělat zotavení méně bolestivé, pokud jste se vy nebo váš blízký nakazili norovirem. Je důležité zůstat hydratovaný, protože hlavní součástí infekce norovirem je to, že rychle ztrácíte tekutiny. sušení Může to být nebezpečné Jen se budete cítit hůř. Mezi příznaky dehydratace patří zvracení, průjem, nevolnost a bolest žaludku – přesně stejné příznaky jako u noroviru. Doporučujeme používat Naše oblíbená láhev na voduBrita BB11 prémiová filtrační láhev na vodu, filtrace zápachu, otevírá se jednou rukou a udržuje vodu studenou až 24 hodin.

READ  Mumifikovaná dinosauří kůže vrzá od starých krokodýlů

30 dolarů od Amazonu

Odborníci na produkty v Revidováno Pokrytí všech vašich nákupních potřeb. Sledujte Revised on FacebookA CvrlikáníA InstagramA tik tak nebo Flipboard Nejnovější nabídky, recenze produktů a další.

Ceny byly přesné v době vydání tohoto článku, ale mohou se časem změnit.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *