Spojené státy vyhrály skupinu B v juniorském hokeji, když porazily Finsko 6:2

komentář

Moncton, New Brunswick — Nováček z Minnesoty Jimmy Snogerode vstřelil gól a přidal tři asistence, když Spojené státy v sobotu porazily Finsko 6:2 a vyhrály skupinu B na mistrovství světa juniorů v hokeji.

Američané se v pondělí ve čtvrtfinále střetnou ve skupině A se čtvrtým Německem. USA vedly ve skupině 3:1.

„S Německem budeme mít silnou konkurenci,“ řekl Singerud. „Nemůžeme je podceňovat.“

V dalších čtvrtfinálových zápasech se mistr skupiny A Česko utká se Švýcarskem, Kanada se utká se Slovenskem a Finsko se Švédskem. Lotyšsko a Rakousko se také střetnou v nejlepším ze tří sestupových kol.

Luke Hughes a Logan Cooley zaznamenali každý gól a asistenci za Spojené státy, Chazz Lucius, Rutger McGararty a Lynn Hutson dali gól a Trey Augustine předvedl 29 zákroků.

„Myslím, že úroveň naší soutěže byla dnes večer vynikající,“ řekl americký trenér Rand Pecknold z Quinnipiac. „Naše vedení puku bylo skvělé a proti dobrému finskému týmu jsme udělali další krok vpřed.“

Lenny Haminahu zaznamenal za Finsko gól a asistenci. Skóroval také Joachim Kimmel.

„Myslím, že dnes naše obrana nebyla dostatečně silná,“ řekl finský trenér Tommy Lamsa. „Šest gólů proti. Musíme více pomoci našemu brankáři.“

V dalším finále skupiny B ve švýcarském Monctonu porazilo Slovensko 4:3 na penalty. Rodwin Dionisi, obránce týmu Niagara Ice Dogs z Ontario Hockey League, porazil Adama Gagana v 10. kole tiebreaku.

Ve skupině A v Halifaxu porazila Česká republika Německo 8:1 a Kanada zvítězila nad Švédskem 5:1.

Jaroslav Shmylar zaznamenal dva góly a asistenci za Česko, které v úvodním utkání turnaje porazilo Kanadu 5:2.

Brennan Osman vstřelil dva góly Kanady.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.