Praha se připravuje na letní sezónu a spouští marketingové kampaně: Pražské ráno

Prague City Tourism spouští své letní marketingové kampaně. Rozpočet ve výši 15,4 mil. Kč je již podruhé financován z turistických daní, které návštěvníci platí jako poplatky za ubytování.

Kampaně Enjoy Respect Prague a Stay in Prague cílí na mezinárodní publikum, svobodné cestovatele nad 35 let a rodiny s dětmi.

Podporovat bude domácí cestovní ruch, který je v hlavním městě v posledních dvou letech na vzestupu Doma v Praze kampaň. Poslední čísla ukazují, že tuzemští turisté tvoří čtvrtinu všech návštěvníků hlavního města, které bylo loni pro Českou republiku jednou z nejoblíbenějších tuzemských destinací.

Letní sezóna je pro turistiku jedním z nejrušnějších období roku. Nově spuštěné marketingové kampaně budou sloužit jako odrazový můstek pro přivítání místních i zahraničních hostů v Praze, přičemž počet návštěvníků bude neustále narůstat,řekl náměstek ministra kultury a cestovního ruchu Jerry Pospichel.

Naše pravidelné marketingové kampaně pomáhají utvářet cestovní ruch v hlavním městě způsobem, který můžeme kontrolovat. Kampaně jsou jasně navrženy tak, aby motivovaly turisty k návštěvě Prahy, kteří utratí více peněz, prozkoumají místa mimo centrum a budou se o město hlouběji zajímat,dodává František Cipro, předseda Rady cestovního ruchu hlavního města Prahy.

V letošním roce proběhly tři kampaně. Prague City Tourism se spojil s Letištěm Praha a CzechTourismem, aby spustili digitální kampaň Zůstaňte v PrazeKteré cílí na evropské, americké a asijské trhy.

a Doma v Praze Kampaň se zaměřuje na domácí cestovní ruch, který se v posledních dvou letech ubírá vzestupnou trajektorií, přičemž Češi tvoří čtvrtinu všech návštěvníků.

Tento trend potvrzují i ​​nejnovější údaje Českého statistického úřadu za první tři měsíce roku 2023, z nichž vyplývá, že do hlavního města přijelo více než 350 000 Čechů. Hlavní tváří kampaně je kapela Tata Bojs, která se objeví ve všech vizuálech a prostřednictvím místních umělců a lidí žijících v Praze předvede bohémského ducha města.

READ  Skutečný vlastník nenalezen 404: Je Evropská unie veřejným ...

Spolu s podporou domácího cestovního ruchu bude pokračovat i pražská městská turistika Užijte si respekt Prahy tento rok. Jedná se o kampaň, která má návštěvníky pohodlným a dostupným způsobem poučit o pravidlech a kultuře, která je základem toho, jak by se ve městě měli chovat.

Kampaň zahrnuje venkovní a tištěné reklamy, které turisty informují například o tom, že po 22. hodině nesmějí dělat hluk a rušit, a říkají jim, kde mají zaparkovat pronajaté skútry, až s nimi skončí.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *