Vláda souhlasí s odškodněním 1000 Kč denně pro firmy zasažené epidemickými opatřeními – Brněnský deník

Vláda souhlasí s odškodněním 1000 Kč denně pro firmy zasažené epidemickými opatřeními – Brněnský deník

Od 22. listopadu poskytne vláda malým podnikatelům a živnostníkům odškodné až 1 000 Kč denně. Kredit: Freepik.

ČESKÁ REPUBLIKA 25. LISTOPADU (BD) – Nový zákon schválený vládou ČR přinese nové finanční výhody pro živnostníky, malé podniky a nepracující/smluvní pracovníky, které mají pomoci s finančním stresem spojeným s pandemií COVID-19. . Úlevové období bude platit od 22. listopadu do 31. prosince 2021, druhé období od 1. ledna do 31. ledna 2022. V závislosti na průběhu epidemie a vládních opatřeních mohou být přidána další kompenzační období.

„Nepochybuji o tom, že osvědčený model odměňování najde v parlamentu silnou podporu napříč politickým spektrem a že finanční ministerstvo bude moci začít vyplácet prostředky postiženým co nejdříve,“ řekla odcházející ministryně financí Alina Šelerová.

OSVČ a podnikatelé budou mít nárok na kompenzaci ve výši 1 000 Kč denně, pokud zaznamenají pokles tržeb alespoň o 30 % v důsledku pandemie a/nebo platných vládních opatření omezujících podnikatelské služby. Kromě toho budou mít nepracující/nasmlouvaní pracovníci a také majitelé firem, kteří byli propuštěni nebo propuštěni, nárok na 500 Kč na den. To platí i v případě, že je příjemci nařízena karanténa nebo izolace.

Jednou z podmínek pro uplatnění bonusu je, že osoba musí mít platné živnostenské oprávnění k 22. listopadu 2021. Nárok však bude mít i nadále ten, kdo má živnostenské oprávnění pozastavené maximálně na dobu jednoho roku před tímto datem. , včetně lidí, kteří pracují pouze v určitých ročních obdobích.

Jedním z požadavků je, že osoby samostatně výdělečně činné a majitelé malých podniků musí mít zdravotní pojištění, aby mohli požádat o úlevu. Program bude mít negativní dopad na veřejný rozpočet. Podle ministerstva financí to bude stát asi 10,4 miliardy korun, a to kombinací státního rozpočtu, rozpočtů obcí a rozpočtů krajů.

READ  Muž z Iowy, který se probojoval velmi těžkým rokem, vyhraje milion dolarů

Zájemci o odškodnění najdou formulář žádosti na adrese www.mfcr.cz/bonus. Zažádat můžete i podáním přihlášky, emailem, datovou schránkou nebo osobně na finančním úřadě.

https://brnodaily.com/2021/11/25/news/government-approves-czk-1000-per-day-compensation-for-businesses-affected-by-pandemic-measures/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/11/covid-19-crisis-credit-Freepik-1024×674.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/11/covid-19-crisis-credit-Freepik-150×99.jpgChristian PrinslooČeská republika / světČeská republika, novinkyOd 22. listopadu poskytne vláda malým podnikatelům a živnostníkům odškodné až 1 000 Kč denně. Kredit: Freepik.Czech Rep, 25. listopadu (BD) – Nový zákon schválený českou vládou přinese novou finanční výjimku pro živnostníky, malé firmy a nepracující/smluvní pracovníky…

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *