Izraelská a britská data poskytují smíšené signály o účinnosti vakcíny proti kmenu Delta

Nová data z Izraele a Velké Británie ve čtvrtek vykreslila matoucí a rozporuplný obraz týkající se účinnosti vakcíny COVID-19 od společnosti Pfizer v boji proti Delta typu koronaviru.

Nové statistiky ministerstva zdravotnictví v průměru ukázaly, že vakcína Pfizer – vakcína podaná téměř všem Izraelcům – je nyní účinná pouze proti 39% proti infekci, zatímco v prevenci symptomů COVID byla účinná pouze 41%. Dříve byla vakcína Pfizer-BioNTech proti infekci více než 90% účinná.

Nová britská studie zveřejněná tento týden v The New England Journal of Medicine mezitím zjistila, že stejná vakcína je z 88% účinná při prevenci příznaků COVID – více než dvojnásobná míra zjištěná v izraelských datech.

Izraelský výzkum souhlasil přinejmenším s tím, že injekční stříkačka byla vysoce účinná v prevenci závažných onemocnění o 91,4%.

Někteří analytici ano Varoval také, že čísla o účinnosti vakcíny podléhají zásadním chybám Kvůli kombinaci faktorů, včetně otázek, zda existují přesné údaje o úrovních infekce u neočkovaných, což je pro tyto statistiky zásadní.

Zdálo se, že izraelské statistiky také vytvářejí obraz ochrany, která se zvyšuje s odstupem měsíců po očkování v důsledku narušení imunity. Lidé očkovaní v lednu byli údajně chráněni před infekcí pouze 16%, zatímco u osob očkovaných v dubnu byla účinnost 75%.

Lékaři poznamenávají, že tato čísla nemusí odrážet pouze dobu od očkování, ale také zkreslení, podle něhož ti, kteří očkovali brzy, byli často lidé se zdravotním stavem a náchylnější k infekcím, jako jsou starší lidé.

V reakci na čtvrteční izraelská čísla epidemiolog Nadav Davidovich, profesor na Ben-Gurionově univerzitě a prezident Israel Medical Association, řekl The Times of Israel: „Vidíme, že vakcína je méně účinná v prevenci přenosu, ale je snadné přehlédnout, že je stále velmi efektivní v prevenci hospitalizace a závažných případech.

READ  Severokorejci se obávají „štíhlého“ Kim Čong-una, uvedli státní média.

Ilustrativní: Zaměstnanec Soroka Medical Center pracuje na oddělení koronavirů, 15. září 2020 (Yossi Zeliger / Flash90)

Davidovich dodal: “Je stále vynikající a velmi dobrý v prevenci závažných případů a úmrtí, ale je méně důležitý v prevenci přenosu. Proto se nemůžeme spoléhat pouze na vakcíny, potřebujeme také zelené pruhy, testy, masky a podobně.” “

Davidovich zdůraznil, že se všemi čísly je třeba zacházet jako s předběžnými a s omezeným významem vzhledem k relativně malému počtu pozitivních pacientů v současnosti. „Je příliš brzy na to, abychom to komentovali, protože počet pozitivních lidí je stále velmi nízký,“ uvedl.

Mluvil poté, co ministři souhlasili s obnovením zeleného koridoru, omezením účasti na velkých akcích na ty, kteří byli očkováni, uzdraveni z COVID-19 nebo kteří poskytli platný negativní výsledek testu.

Obnovená omezení se od 29. července budou vztahovat na vnitřní a venkovní akce s více než 100 účastníky. Povinnost poskytnout důkazy o očkování, vyléčení nebo negativním testu z posledních 72 hodin se bude vztahovat pouze na osoby starší 12 let. Věk, nebudou zde žádná omezení.

Toto rozhodnutí bylo schváleno takzvaným Kabinetem o koronaviru, ministerským fórem na vysoké úrovni, jehož úkolem bylo vést vládní reakci na pandemii. Vláda jej ještě musí ratifikovat a má se o něm hlasovat v neděli během týdenního zasedání vlády.

to myslíš vážně vážíme si toho!

Proto přicházíme do práce každý den – abychom náročným čtenářům, jako jste vy, poskytli informace o Izraeli a židovském světě, které si musíte přečíst.

Zatím máme požadavek. Na rozdíl od jiných prodejen zpráv jsme nezaváděli paywall. Ale protože žurnalistika, kterou děláme, je nákladná, zveme čtenáře, kterým se The Times of Israel stala důležitou, aby pomohli podpořit naši práci připojením Komunita Times of Israel.

READ  Chile se stalo šampiónem očkování proti COVID-19 v Latinské Americe

Za pouhých 6 $ měsíčně můžete přispět k podpoře naší kvalitní žurnalistiky a zároveň si užít The Times of Israel Reklamy zdarma, jakož i přístup k exkluzivnímu obsahu, který je k dispozici pouze členům komunity Times of Israel.

Připojte se k naší komunitě

Připojte se k naší komunitě

Jste již členem? Přihlaste se, abyste to přestali vidět

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *