Po 300 mil dlouhé cestě se stádo divokých slonů blíží čínskému městu

Ve středu se ke Kunmingu, hlavnímu městu jihozápadní čínské provincie Yunnan, přiblížilo stádo 15 divokých slonů, kteří vzdorovali pokusům o jejich přesměrování po cestě táhnoucí se stovky kilometrů od lesů na jih.

Skupina asijských slonů, která zahrnuje tři telata, původně podle oficiální tiskové agentury Xinhua žije v přírodní rezervaci a za poslední měsíce procestovala téměř 300 mil po dálnicích a polních polích.

Podle státní televize CCTV byli odpoledne 2. června několik kilometrů od předměstí města Kunming, asi 8 milionů lidí.

I když není jasné, proč se sloni pohybují na sever, zpráva Xinhua uvedla, že pokles jedlých rostlin v lesních stanovištích vytvořil tlak na zvířata, jejichž počet v Yunnanu v posledních desetiletích vzrostl.

Ke konfliktům mezi vesničany a slony může dojít, když opustí chráněná území, aby vstoupili do vesnic a jedli úrodu. Podle Xinhua stádo slonů způsobilo ztráty odhadované na 6,8 milionu juanů (1,1 milionu dolarů).

Místní vlády v Yunnanu, který hraničí s Vietnamem, Laosem a Myanmarem, využily v posledních týdnech zátarasy a tuny jídla ve snaze odklonit kurz slonů při evakuaci obytných oblastí.

READ  Živé aktualizace: Rusko napadá Ukrajinu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.