Izraelský úředník Gadi Eisenkot říká, že Benjamin Netanjahu lže o válce v Gaze

Izraelský úředník Gadi Eisenkot říká, že Benjamin Netanjahu lže o válce v Gaze

Izraelský ministr obrany Gadi Eisenkot zamířil přímo na Benjamina Netanjahua v televizním rozhovoru ve čtvrtek večer, ve kterém obvinil premiéra, že není upřímný ohledně válečných cílů Izraele v Gaze.

V rozhovoru pro izraelský Channel 12 Eisenkot vystoupil na Netanjahuově nedávné tiskové konferenci, na které premiér veřejně odmítl snahy USA o vytvoření palestinského státu po skončení války – a potvrdil své úmysly pokračovat ve válce, dokud Izrael nedosáhne „úplného vítězství“ nad Gaza. míchání.

Eisenkot, bývalý náčelník štábu IDF, jehož syn byl minulý měsíc zabit v akci v Gaze, byl během rozhovoru dotázán, zda věří, že vysocí izraelští vládní představitelé byli upřímní ohledně svých válečných cílů. Odpověděl přímo „ne“.

A dodal: „Kdo mluví o absolutní porážce, nemluví pravdu… Proto bychom neměli vyprávět příběhy… Dnes je situace v pásmu Gazy již taková, že cílů války ještě nebylo dosaženo .“ A The Times of Israel překlad. Dodal: „Už jsem ve fázi a ve věku, kdy nevěřím tomu či onomu vůdci se zavřenýma očima a soudím člověka podle jeho rozhodnutí a způsobu, jakým vede zemi.

Bývalý generál byl během rozhovoru k Netanjahuovi kritičtější a řekl, že premiér nese „jasnou odpovědnost“ za útok ze 7. října, který provedl Hamás. Vypsal nové volby kvůli „nebezpečnému nedostatku…důvěry izraelské veřejnosti v něj“. [Netanyahu’s] Vláda.“

„Musíte prokázat vůdčí schopnosti ve schopnosti říkat lidem pravdu a ve schopnosti zmapovat kurz,“ řekl. „Jako demokracie si Stát Izrael musí po tak vážné události položit otázku: ‚Jak můžeme odsud pokračovat s vedením, které nás žalostně zklamalo?‘“

Pokračující izraelské bombardování Gazy vyvolalo v posledních třech měsících protesty po celém světě. Strašná humanitární krize v Pásmu vyvolala stále naléhavější volání po příměří ze strany organizací pro lidská práva, jako je OSN, a také ostré odsouzení izraelských válečných strategií ze strany vlád po celém světě.

READ  Austrálie jen pár dní před Australian Open znovu ruší vízum Novaku Djokovičovi

Od začátku války 7. října, kdy do Izraele pronikli militanti Hamasu, bylo v Gaze zabito více než 25 000 palestinských mužů, žen a dětí, přičemž zabili téměř 1200 občanů a zajali asi 240 dalších. Podle aktuálních zpráv izraelské vlády je v držení Hamasu stále asi 130 rukojmích.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *