Singapur pozastavuje prodej nových vstupenek pro cestování bez karantény

Cestující se odbavují na svůj let u přepážky Singapore Airlines v odletové hale na mezinárodním letišti Changi v Singapuru dne 2. prosince 2021.

Facebook logo Facebook Chcete-li se spojit s uživatelem Roslan Rahman AFP |, přihlaste se na Facebook | Getty Images

Singapur bude Zmrazení nových prodejů vstupenek pro cestování bez karantény Ministerstvo zdravotnictví uvedlo ve středečním prohlášení ve snaze snížit expozici importovaným případům omikronů.

Pozastavení, které začíná ve čtvrtek a potrvá do 20. ledna, se vztahuje na lety a autobusy do městského státu.

Cestovatelé, kteří si již zarezervovali letenky v rámci singapurského očkovaného cestovního koridoru, budou moci stále vstoupit do země bez předložení karantény.

„Naše opatření na hranicích nám pomohou získat čas na prostudování a pochopení varianty Omicron, posílí naši obranu, včetně posílení naší zdravotnické kapacity, a očkovají a zmocní více lidí,“ uvedlo ministerstvo zdravotnictví.

Singapur dosud odhalil 65 importovaných případů omikronu. Od pondělí tam bylo Šest místních případů omikronu v zemiŘeklo to ministerstvo zdravotnictví.

Podle údajů ministerstva zdravotnictví je asi 96 % oprávněné populace Singapuru plně očkováno, tedy asi 87 % celkové populace. Více než třetina celkové populace (34 %) dostala posilovací dávku. Injekce je schválena pro děti ve věku od 5 do 11 let Začátek je naplánován na pondělí.

Až 20. ledna skončí pozastavení prodeje vstupenek, počet lidí, kterým bude dovoleno navštívit Singapur bez zavedení karantény, se podle tiskové zprávy dočasně sníží.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že singapurský úřad pro civilní letectví a ministerstvo obchodu a průmyslu poskytnou další podrobnosti o cestovních koridorech, které byly očkovány letecky a po zemi.

Cestovatelé, kteří vstupují do Singapuru v režimu bez karantény, musí po příjezdu podstoupit test polymerázové řetězové reakce (PCR) a po dobu prvních sedmi dnů v zemi denně rychlé testy antigenu.

READ  Z vraků lodí z druhé světové války unikají znečišťující látky a mění své prostředí

Singapurský program Vaccine Travel Corridor byl ústředním bodem strategie země „žít s Covidem“, protože znovu otevřel hranice a zároveň zachoval některá antivirová opatření. Zmrazení nových prodejů vstupenek pro toto uspořádání se zdá být největším omezením tohoto úsilí.

Od vzniku omikronu se objevila vláda Přísné testovací postupy pro cestující A Odložila zahájení bezkaranténních cestovních itinerářů s Katarem, Saúdskou Arábií a Spojenými arabskými emiráty. Singapur má také Omezené cestování z afrických zemí včetně Jižní Afriky, který jako první objevil omikronovou variantu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *