RECENZE Olympics-Climbing-Sport překonává omezení formátu a dosahuje nových výšin

Olympijské hry v Tokiu 2020 – Sportovní lezení – Bowling žen – Finále – Městský sportovní park Umi – Tokio, Japonsko – 6. srpna 2021. Janja Garnpreet ze Slovinska hraje při soutěžním kulečníku přes Reuters/Muhammad Rasfan

TOKIO (Reuters) – První olympijský horolezecký turnaj předvedl světovému televiznímu publiku mnoho svých špičkových konkurentů a jejich talentů odolávajících gravitaci, překonal omezení společné koordinace Tokia a položil základ pro růst budoucích her.

Diváci byli svědky vrcholu ženské horolezecké zdatnosti, protože slovinská Janja Garnbriet ovládla rockovou akci – kde sportovci řeší lezecké hlavolamy umístěné na nízké zdi -, aby definitivně získali zlatou medaili.

„Měl jsem takový nával mysli, že kdybyste se mě zeptali, jak jsem udělal číslo tři (problém skály), nevěděl bych,“ řekl Garnbrett po kvalifikaci.

Medailová omezení v Tokiu znamenala kombinaci tří disciplín závodního lezení, přičemž pořadí se zdvojnásobilo, aby se určil konečný vítěz. Jak se dalo očekávat, koordinace trestala horolezce a vedla k neočekávaným výsledkům.

„Kombinovaná forma byla opravdu bolestivá. Tato událost nedopadla tak, jak jsem si myslel,“ řekl Japonec Miho Nonaka, který získal stříbro v ženských šampionátech, přičemž bronz bral krajan a zkušený horolezec Akio Noguchi.

V mužské soutěži stačilo španělské Alberto Genis Lopez na nejlepší umístění ve sprintu – vertikální sprint přes 15metrovou zeď – a kompetentní stoupání v hlavním závodě, aby si zajistil zlatou medaili navzdory špatnému výkonu na skále.

Nejlepší výběry jako Adam Ondra z České republiky a Japonec Tomoa Narasaki skončili mimo první tři, přičemž jediný rockový problém dokazuje zlom ve finále.

Tokio předvedlo bohatství rostoucích talentů v rychle rostoucím sportu, což také hrám samotným dodalo mladistvý vzhled.

Stoupání bude rozděleno na kombinovanou rychlostní a skálopevnou akci v Paříži v roce 2024, což poskytne příležitost více sportovcům včetně specialistů na špičkovou sprintovou akci.

READ  Barty přežil test Krejčíkové, aby se konečně dostal do čtvrtfinále ve Wimbledonu

(Sam Nossi hlásí)

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.