Papež František podstupuje druhou operaci střeva během dvou let

Papež František podstupuje druhou operaci střeva během dvou let

Řím Papež František ve středu, dva roky poté, co byla provedena, podstoupil operaci střev Bylo odstraněno 13 palců tlustého střeva v důsledku zánětu a zúžení tlustého střeva.

Vatikán uvedl, že šestaosmdesátiletý František podstoupí celkovou anestezii a bude několik dní hospitalizován v římské nemocnici Gemelli.

Papež podstupoval to, co Vatikán popsal jako „plastickou operaci břišní stěny a protézu“ k léčbě „opakujících se, bolestivých a zhoršujících se“ kontrakcí střev.

Laparotomie je otevřená operace břicha. Váš chirurg může pomoci diagnostikovat a léčit problémy.

Papež František odchází po své týdenní veřejné audienci na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu v den, kdy měl podstoupit operaci břicha, 7. června 2023.

Yara Nardi/Reuters


„Pobyt ve zdravotnickém zařízení bude trvat několik dní, aby byla umožněna normální pooperační menstruace a plné funkční zotavení,“ stojí v prohlášení.

Francis strávil 10 dní v Gemelli v červenci 2021 kvůli předchozí operaci střev. Trpěl tím, co Vatikán popsal jako akutní kolitida a zúžení tlustého střeva.

V rozhovoru pro agenturu Associated Press v lednu Francis řekl, že divertikly, neboli vybouleniny ve střevní stěně, které podnítily jeho operaci v roce 2021, se vrátily.

František se v úterý vydal do Gemelli na lékařské prohlídky podle Vatikánu. Žádné podrobnosti tehdy neprozradila.

Francis, 86, se ve středu ráno skvěle objevil před publikem na Svatopetrském náměstí, když projížděl náměstím ve svém nákupním košíku a zdravil věřící. Vatikán uvedl, že ve středu ráno před tím také uspořádal dvě setkání.

Část plic byla argentinskému papeži odstraněna, když byl mladý muž. Trpí také bolestmi ischiasového nervu a kvůli nataženým vazům v koleni už přes rok používá invalidní vozík a chodítko.

Pope strávil koncem března tři dny v nemocnici. Vatikán nejprve řekl, že šel na plánované prohlídky, ale později odhalil, že cítil bolest na hrudi a byl převezen do nemocnice, kde mu byla diagnostikována bronchitida. Dostal nitrožilně antibiotika a 1. dubna byl propuštěn. vtipkoval, že je „stále naživu“.

Francis má v poslední době nabitý program, každý den má několik publik. Vatikán nedávno potvrdil, že srpen je cestováním nabitý měsíc, kdy má Svatý stolec a Itálie obvykle dovolenou, přičemž v prvním srpnovém týdnu je čtyřdenní návštěva Portugalska a 31. srpna podobně dlouhá cesta do Mongolska.

Na znamení, že cesty pokračují, Vatikán v úterý zveřejnil plánovaný itinerář Františkovy návštěvy Portugalska na události Světových dnů mládeže od 2. do 6. srpna. Itinerář klade důraz na obvykle nabitý program, který zahrnuje všechny protokolární schůzky pro oficiální státní návštěvu i četné akce s mládeží a jednodenní výlet do Mariánské svatyně ve Fatimě.

READ  Počet úmrtí na Covid-19 celosvětově přesáhl 6 milionů

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *