Poštovní skandál: Exministr vyzývá k hromadnému odvolání proti odsouzením

Poštovní skandál: Exministr vyzývá k hromadnému odvolání proti odsouzením
  • Napsali Chris Mason, Michael Rees a Nick Edser
  • BBC novinky

Stovky poštmistrů odsouzených za skandál Post Office Horizon by měly mít možnost podat hromadné odvolání, řekl bývalý ministr vlády.

Sir David Davis, který se snaží vyslýchat ministry kvůli skandálu, řekl BBC, že neexistuje „žádný skutečný důvod“ nemít „třídní případ“.

Ministři se mají sejít, aby zvážili možné způsoby, jak očistit jména stovek odsouzených vedoucích pošt.

Premiér řekl BBC, že vláda přezkoumává dostupné možnosti pomoci obětem.

Skandál vedl k odsouzení více než 700 manažerů poboček za obvinění z falešného účetnictví, krádeží a podvodů na základě chybného softwaru.

Někteří podpoštmistři šli do vězení neprávem a mnozí byli finančně zruinováni. Někteří mezitím zemřeli.

Sir David Davis v pořadu Today řekl, že drama vyvolalo reakci na skandál. „Nyní jsou desítky milionů lidí, kteří se o to starají – kteří se o to hodně starají. V mnoha případech jsou naštvaní.“

Dodal: „Všechny případy závisí na jedné lži a nikdo kromě poštmistrů a milenek nemá přístup k jejich počítačům. Nyní víme, že to není pravda. Nevidím žádný skutečný důvod, žádný logický důvod, proč byste neměli.“ Hromadná žaloba, hromadné odvolání na tomto základě.“

Sir David a labouristický poslanec Kevan Jones patří mezi ty, kteří doufají v možnost přezkoumat ministra v Dolní sněmovně, která se v pondělí sejde poprvé od vánočních prázdnin.

Pošta – která je zcela ve vlastnictví vlády – působila jako žalobce, když v letech 1999 až 2015 podávala žaloby proti podpoštům.

Tracey Felstead a Janet Skinner byly podpoštmi, které byly uvězněny v souvislosti se skandálem Post Office Horizon. Řekli BBC Breakfast, že by paní Fennellsová měla vrátit CBE.

„Abych byl spravedlivý, kdyby měla nějakou slušnost, poslala by to zpátky,“ řekl Skinner.

Komentář k fotce,

Oběťmi skandálu se staly Janet Skinner (vlevo) a Tracy Felstead (vpravo).

Paní Felstead řekla, že by ráda viděla, „někdo převezme odpovědnost“.

„Pošta nás označila za zločince,“ řekla. „Nyní je řada na nich, aby prošetřili a zjistili, kdo věděl, co, proč a kdy se to všechno stalo. Někdo musí převzít odpovědnost za každého.“

Mnoho obětí skandálu stále bojuje za to, aby bylo jejich odsouzení zrušeno nebo aby obdržely plnou náhradu poté, co byly nuceny zaplatit tisíce liber z vlastní kapsy za nedostatky způsobené účetním softwarem Horizon.

Případ byl popsán jako nejrozšířenější justiční omyl v britské historii, ale k dnešnímu dni bylo odsouzeno méně než 100 lidí.

Profesor Chris Hodges, předseda poradního sboru Horizontu pro reparace, řekl programu Today: „Civilizovaný stát by měl zvrátit tato přesvědčení a poskytnout odškodnění lidem, kteří jsou nuceni dělat co nejméně.“

Někteří tvrdili, že zrušení všech rozsudků by mohlo narušit nezávislost soudnictví, ale profesor Hodges řekl, že ačkoli to byla úvaha, nevěřil, že je to za daných okolností důležité.

„Tohle není situace, kdy by si někdo mohl stěžovat, že vláda porušuje něčí lidská práva,“ řekl.

Profesor Hodges dodal, že by byl „velmi překvapen“, kdyby justice nebyla „již tak rozzlobená a rozpačitá kvůli situaci jako my všichni, takže si nemyslím, že by za tím už byl ústavní problém“. .

Bývalá poštmistrová paní Felsteadová však pro BBC řekla, že ačkoli je třeba proces pomoci bývalým poštmistrům urychlit, varovala před hromadným zprošťováním viny.

„Myslím, že musíme být opravdu opatrní, abychom jen nezvrátili přesvědčení všech, pokud existuje jeden člověk, který spáchal trestný čin a vy jeho odsouzení jen předáte,“ řekla.

zdroj obrázku, ITV/REX/Shutterstock

Komentář k fotce,

Drama ITV vrátilo do centra pozornosti skandál Post Office

Premiér Rishi Sunak v neděli pro BBC řekl, že „je správné, že najdeme všechny možné způsoby, jak to napravit pro lidi, se kterými se v té době zacházelo nespravedlivě“.

V důsledku obnoveného hněvu a titulků v návaznosti na minisérii ITV – Pan Bates vs. Pošta – se setkání mezi ministrem spravedlnosti Alexem Chalkem a ministrem pošty Kevinem Hollinrakem posunulo o týden dopředu.

V pondělí promluví pan Chalk a pan Hollinryck s vládními právníky, aby prozkoumali mechanismy právního pokusu o urychlení procesu.

Předseda vlády v neděli uvedl, že vláda přezkoumává možnosti včetně zbavení role pošty v odvolacím procesu.

Ve vládě panovaly obavy, že zrušení odsouzení a získání odškodnění pro ty, kteří se stali oběťmi justičních omylů, je příliš pomalé.

Dosud bylo zrušeno 93 rozsudků a z nich pouze 30 lidí souhlasilo s „úplným a konečným urovnáním“.

Mezitím 54 případů vedlo buď k tomu, že bylo odsouzení potvrzeno, lidem bylo odepřeno povolení k odvolání, nebo odvolávající se osoba podle Pošty odstoupila z procesu.

Pošta měla pravomoc rozhodnout, zda podá původní žaloby, a její jmenovaní právníci předkládali soudu důkazy. Ale jednou z možností je nyní, aby korunní prokuratura a její právníci zasáhli, protože odvolání budou nadále projednávána.

V současné době probíhá veřejné vyšetřování skandálu a Metropolitní policie vyšetřuje poštu kvůli možným podvodům vyplývajícím ze stíhání.

Mluvčí pošty dříve uvedl, že sdílí „cíle veřejného vyšetřování, aby se dostaly na dno minulých křivd a vyvodily odpovědnost“.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *