Nový film, napsaný Jerrym Madlem, se má zaměřit na novináře Rádia Československo během invaze v roce 1968.

Herec, režisér a scenárista Jerry Medel patří k některým z nejznámějších současných českých umělců. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech byl oceněn Křišťálovým glóbusem a minulý týden získal Cenu Českého lva za herecký výkon v Modeláři.

Nyní pan Mádl říká, že dokončil psaní scénáře nového filmu Vlny. Film, který se odehrává v roce 1968, v době Pražského jara a invaze sil Varšavské smlouvy do Československa, se zaměří na divizi zahraničních služeb Rádia Československo, předchůdce dnešního Pražského rozhlasu. Více o filmu prozradil v nedávném rozhovoru s kolegou Ianem Willoughbym.

Je to příběh dvou bratrů. Největším tématem ve filmu je ochrana vašeho blízkého v obtížných situacích. Je založen na skutečném příběhu skupiny mezinárodních novinářských novinářů, kteří byli během Pražského jara velmi aktivní a vysílali tajně během okupace sovětské armády. Během Pražského jara byli velmi aktivní a během okupace vysílali tajně. “

Srpen 1968 |  Foto: Národní muzeum v Praze, CC BY-NC 4.0

Pan Mádl říká, že velká pozornost bude věnována první polovině roku 1968, který viděl vrchol liberalizace komunistické moci v zemi a podle představitele pomohl navázat úzké vztahy v rádiu, které později pomohly jednotlivcům najít odvahu během invaze.

Očekává se, že film bude kombinací akce a dramatu. Herec říká, že doprovodné historické události, z nichž vychází, poskytují vynikající materiál pro film.

Pan Mádl se účastnil základního výzkumu scénáře návštěvou novinářů, kteří v té době pracovali na oddělení zahraničních služeb, a průzkumem archivů Českého rozhlasu. Madel, student žurnalistiky, řekl Českému rozhlasu, že setkání se skutečnými korespondenty, kteří byli aktivní během invaze, bylo velmi vzrušující.

Natáčení se podle pana Mádla také pravděpodobně uskuteční v budově Českého rozhlasu ve Vinohradské ulici v Praze.

READ  Olympiáda - český hráč plážového volejbalu COVID pozitivní, tým začíná vyšetřování

Samotný film by měl být dokončen nejpozději do roku 2022, kdy Český rozhlas oslaví své 100. výročí.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *