Další Pagani Zonda havarovala, tentokrát v České republice


Zub Pagani Zonda je možná o něco delší, ale stále je to nejvýkonnější super auto od analogové éry a vyžaduje plnou pozornost a dovednosti řidiče. Majitel České republiky se to dozvěděl na vlastní kůži, když havaroval se Zondou C12 S na klikaté silnici u Prahy. Naštěstí nedošlo k žádnému vážnému zranění.

Okolnosti nehody nejsou známy, bylo však pořízeno video tobiastrunc A sdíleno na Instagramu Supercar.Porážka, Žlutě natřený Jonda ukazuje, jak odpočívá v příkopu. Máme podezření, že řidič možná ztratil kontrolu nad italským super vozem s pohonem zadních kol a sjel ze silnice, ale protože to nelze s jistotou vědět, je to pouze hypotéza.

Přestože profil a záď vozu nevykazovaly žádné známky poškození, přední véčko bylo rozbité a pravděpodobně došlo k poškození spodní části. Silnici obklopuje hluboký příkop a mnoho stromů, takže řidič by měl mít štěstí, aby se vyhnul velmi vážné nehodě. Přesto může výměna poškozených dílů stát tisíce dolarů.

Viz také: Deformovaná Pagani Zonda natočená na valníku na dálnici C12 S

Zdá se, že auto je Pagani Sonda C12 S z počátku roku 2000, ne jedna z nesčetných speciálních edic, které následovaly. C12 S je poháněn 7,0litrovým motorem AMG, který produkuje 542 k (405 kW / 550 k) a točivý moment 750 Nm (553 lb-ft), spojený výhradně se šestistupňovou manuální převodovkou. Rychlost 0-100 km/h (0-62 mph) byla dokončena za 3,7 sekundy a maximální rychlost byla 335 km/h (208 mph).

Sonda však bude odeslána do továrny na opravu, protože její hodnota je vysoká. Ostatně od roku 2017 Pagani nabízí restaurátorský program s názvem Pagani Rinascimento, který přivede jakýkoli exemplář supersportu zpět do jeho starého stavu – za stejně dostupnou cenu.

READ  Po vzoru české náctileté Marie Šarapovové dosáhla na Miami Open 2022 bezvadného rekordu.

Viz také: Obnovit Pagani Zonda do původního stavu je velké uměníYou May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.