Curiosity Rover zachytil tuto fotografii jemné a jemné kovové „kytičky“ na Marsu

Rover Curiosity tento týden vyfotil na povrchu něco velmi atraktivního Mars. Zatímco dotyčná věc vypadá jako malá květina nebo možná nějaký druh organického prvku, rover Tým potvrzen Tento organismus je minerální formace, která má drobné struktury vytvořené z minerálů vysrážených z vody.

Vlastně zvědavost Tyto druhy funkcí jsem již viděl, které se nazývají diagenetické krystalové shluky. Diagenetika znamená přetvoření nebo přeskupení minerálů a tyto rysy se skládají z trojrozměrných krystalových shluků, pravděpodobně složených ze směsi minerálů.

Zástupkyně vědce projektu Curiosity Abigail Freeman na Twitteru uvedla, že tyto dříve viděné útvary jsou vyrobeny ze solí zvaných sulfáty.

Z předchozích studií útvarů, jako je tento na Marsu (Tady si o tom můžete přečíst článek), původně byl prvek zapuštěn do skály, která časem erodovala. Zdá se však, že tyto kovové kombinace jsou odolné vůči korozi.

Jiný název pro tyto vlastnosti je beton, který si můžete pamatovat z roveru Opportunity, který viděl funkce tzv ‚borůvka,‘ Protože byl malý a kulatý. Na této fotografii můžete vidět kulaté betony vedle květinového prvku.

(NASA / JPL-Caltech / MSSS / Kevin M. Gill / Flickr / CC BY 2.0)

Vědecký tým roveru viděl tuto funkci na začátku tohoto týdne a pojmenoval ji „Blackthorn salt.“ K zachycení těchto detailních snímků použili ruční zobrazovací zařízení Mars Lens, nazývané MAHLI. Tato kamera je roverovou verzí ruční lupy, kterou geologové obvykle nosí s sebou do terénu. Detailní snímky MAHLI odhalují minerály a textury na skalních površích.

READ  Tento parazitický červ dokáže změnit mravenčí chování a udělat z něj „zombie“.

Zde si můžete prohlédnout 3D model objektu, díky Simeon Shams:

Zvědavost si našla jiného Funkce připomínající květiny v roce 2013A duchovní vůz našel podobně vypadající skály, které byly pojmenovány „květák“ kvůli jejich zubatým výchozům.

Skály bohaté na křemík připomínající květák zachycené společností Spirit Rover v roce 2008.Horniny bohaté na křemík ve tvaru „květáku“ vyfotografované společností Spirit Rover v roce 2008 (NASA/JPL-Caltech)

Děkujeme Kevinu Gillovi, který zpracoval snímky pořízené na Sol 3397. Podívejte se na další rozkošné fotografie Curiosity, které zpracoval Kevin na jeho stránce Flickr.

Tento článek původně publikoval vesmír dnes. Číst Původní článek.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *