Bývalá britská premiérka Liz Trussová znovu vyzývá ke snížení daní ve stylu Reagana

Bývalá britská premiérka Liz Trussová znovu vyzývá ke snížení daní ve stylu Reagana
  • V pondělí se vrátila nadšenkyně reaganismu Liz Trussová, která ve funkci britské premiérky vydržela pouhých 44 dní.
  • Rok poté, co chaotický rozpočet paní Trussové na daňové škrty otřásl finančními trhy a vedl k její případné rezignaci, se na okraji konference Konzervativní strany shromáždily davy, aby ji slyšely mluvit.
  • Trussová nastínila své nápady na „zrušení daně“ a vyzvala ministra financí Jeremyho Hunta, aby snížil korporační daň na 19 %.

Bývalá britská premiérka Liz Trussová hovoří na akci Great British Growth Rally v den dva výroční konference Konzervativní strany 2. října 2023 v Manchesteru v Anglii.

Karl Kurt | Getty Images Novinky | Getty Images

MANCHESTER, Anglie – Liz Truss, nadšenkyně Reaganomics, která vydržela jako premiérka Spojeného království pouhých 44 dní, se v pondělí trochu vrátila, přilákala fanoušky z disidentských frakcí Konzervativní strany a zároveň obnovila své výzvy k nižším korporátním daním.

Rok poté, co Trussův chaotický mini-Rozpočet daňových škrtů otřásl finančními trhy a vedl k její případné rezignaci, se na okraji konference Konzervativní strany v Manchesteru shromáždily davy ve velkém počtu, aby slyšely bývalou vůdkyni představit svou ekonomickou vizi pro Británii.

Trussová ve svém projevu na shromáždění Great British Growth rally nastínila své představy o „detaxování“ a vyzvala ministra financí Jeremyho Hunta – kterého jmenovala, aby opravil britskou ekonomiku v důsledku rozpočtového výpadku –, aby vrátil korporační daň na 19 % z rozpočtu. aktuálních 25 %.

„Upřímně řečeno, kdybychom to mohli snížit, bylo by to lepší,“ dodala.

Ve zjevném odkazu na slogan kampaně amerického prezidenta Ronalda Reagana „Make America Great Again“ (později přijatý prezidentem Donaldem Trumpem) Truss uvedla, že její pro-podnikatelská agenda byla součástí její vize „přimět Británii, aby znovu rostla“.

READ  3letý chlapec byl nalezen nezvěstný 3 dny v australském lese

„Potřebujeme, aby společnosti mohly expandovat, růst, vytvářet nová pracovní místa a vytvářet nové nápady,“ řekla.

Dodala, že současná daňová politika Spojeného království způsobila přesun společností, jako je AstraZeneca, do jiných zemí s nižšími daňovými režimy.

„Podniky by neměly být dojné kráva,“ řekl Truss.

„Přestaňme věci zdaňovat a zakazovat. Pojďme věci stavět a vyrábět,“ dodala.

Trussova projevu se zúčastnily stovky delegátů konference, včetně členů strany, politiků a tisku, přičemž mnozí stáli ve frontě přede dveřmi, aby si vyslechli poznámky bývalého premiéra.

Truss byl loni zvolen k moci členy Konzervativní strany, kterých je odhadem 160 000 – tedy 0,3 % britské populace. Porazila Rishi Sunak, který ji později nahradil ve funkci premiéra po její rezignaci v říjnu 2022.

Jeden z účastníků Trussova projevu řekl, že pro ni hlasovali v loňských volbách do vedení a nadále podporují její politiku. Další řekl, že přišli ze zvědavosti.

Silná volební účast – mezi něž patřili bývalí ministři Priti Patel a Jacob Rees-Mogg, stejně jako bývalý vůdce Strany Brexitu Nigel Farage – signalizovala rostoucí rozpor uvnitř vládnoucí Konzervativní strany, která se připravuje na tvrdý boj proti opoziční Labouristické straně ve volbách v příštím roce. . Všeobecné volby.

Projev, který pronesl radní Hunt hodinu poté, co byl Truss přítomen, byl dobrý, i když jiná zasedání pronesená na hlavním místě členy kabinetu byla někdy znatelně méně úplná.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *