Asahi Linux oslavuje první trojúhelník na Apple M1 s plně otevřeným zdrojovým ovladačem

Zatímco tam byl pokrok s Mesa kód cílený na Apple M1 U základních testů, jako je glmark2, se jednalo o tradiční úsilí běžící pod macOS s vlastním ovladačem jádra. Tento týden tým Asahi Linux oslavil první trojúhelník ukázaný v práci s plně open source balíčkem ovladačů.

Od minulého roku bylo Včasný Apple M1 kód v Mesa Od vývojáře Asahi Linux s Alyssou Rosenzweig, která vedla úsilí o reverzní inženýrství grafiky. Velká část raných prací s ovladači OpenGL v systému macOS byla provedena díky reverznímu inženýrství, které tam probíhalo a Apple nezveřejnil žádné specifikace ani ovladače z jiných platforem. Kromě práce s Gallium3D/Mesa, jako je spuštění interpretru shaderů a porovnávání výsledků se zásobníkem ovladačů pro macOS, je to užitečné, když je možné využít výhody ovladače jádra macOS, takže mít ovladač DRM/KMS pro Linux je rozhodně užitečný.

Pro ty, kteří dnes používají Asahi Linux, existuje pouze základní ovladač pro mezipaměť snímků a akcelerace OpenGL využívá pouze LLVMpipe. Ale tento týden s nejnovější beta verzí linuxového jádra a Mesa Code, na které vývojáři Asahi pracují, byli nyní schopni úspěšně vykreslit svůj první trojúhelník pomocí plně open source balíčku ovladačů. (Modernizace: Ukazuje se, že tento první trojúhelník se zdá být z jejich prostředí založeného na m1n1 a ještě to není úplně správná sada ovladačů pro Linux.)

Vývojář Asahi Lina se podělil o dobré zprávy o prvním trojúhelníku tohoto plně odemčeného ovladače.


Asahi Lina ukazuje první vykreslený trojúhelník M1 od Applu na plně open source balíčku ovladače – na rozdíl od předchozích úspěchů se nespoléhá na aktuální ovladač jádra macOS.

Bude nějakou dobu trvat, než budete moci očekávat, že budete hrát hry OpenGL na zařízeních Apple M1 s moderními funkcemi GL a dobrým výkonem, ale tým Asahi Linuxu dosáhl dobrého pokroku a doufejme, že v budoucnu budeme mít pěkný open source software Vulkan. zásobník také v pravý čas.

READ  Dead Bylight Day prodává některé kecy Hellraiser NFT

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *