Nový český film se zaměřuje na hru ukrajinského dramatika, který zahynul při teroristickém útoku

Nový český film se zaměřuje na hru ukrajinského dramatika, který zahynul při teroristickém útoku


Hanna Jablonská |  Foto: Gentiles/Bohani

Film je černobílý Nežidé (Bouhani Román začíná incidentem mladé oděské dramatičky Hanny Yablonské, která se v roce 2011 stane obětí teroristického útoku na moskevském letišti. Také známá jako Anna Yablonskaya, ačkoli se ve skutečnosti jmenovala Anna Mashutina, ještě nebyla třicet let.Když zemřela.

Naprostá většina filmu je založena na její hře The Pagans, příběhu nepracující rodiny. Do ruské metropole už odcestovala, aby převzala cenu za adaptaci scénáře.

Režisérkou nového českého filmu je Olga Dabrowski.

„Vzhledem k tomu, že zemřela ve věku 29 let, byla velmi plodnou a známou spisovatelkou. Napsala 22 her, které se hrály v mnoha zemích: ve Spojených státech, ve Francii, ve Spojeném království, ve východní Evropě.“ Hra Pohani byla uvedena zde V Čechách v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a na Slovensku v Národním divadle v Bratislavě byla svěžím hlasem současného evropského divadla.

Tvůrce „The Heathens“ vysvětluje, čím byla Jabloska jako spisovatelka výjimečná.

„Má bystrý vhled do lidské psychiky. Většina her zahrnuje odhalování negativních vlastností. Vidíme pokrytecký zevnějšek, kde vše vypadá navenek krásně – ale když oloupeme cibuli, najdeme špínu, zkázu a zlo. Ale v ní práce je pravý opak. Věří, že se opravdu stará o lidi a věří v dobro.“

Film se natáčel především v Česku, ale některé scény se natáčely i jinde – a štáb strávil nějaký čas i na samotné Ukrajině.

„Natáčeli jsme scény, které se natáčely v Oděse v České republice, Německu a Bulharsku. Pak jsme udělali nějaké další natáčení na Ukrajině, abychom zachytili ikonické prvky Oděsy, jako je Oděská opera a Odessa Steps. Ale byl to jen jeden den Šli jsme i k hrobu Hany Jablonské Samozřejmě, to je poslední záběr našeho filmu.

Olga Dabrowski |  Foto: Gentiles/Bohani

Heathens uvádí hru The Pagans na velké plátno při zachování divadelních prvků, tvrdí její režisér.

Svou roli sehrál i nízkorozpočtový charakter projektu a rozhodnutí točit černobíle, říká Olga Dabrowski.

„V České republice není na takové umělecké filmy mnoho financí a náš rozpočet byl omezený. Kdybychom měli hodně peněz, mohli bychom točit v Africe, protože tam je africký nápad. Mohli jsme točit na samotné Ukrajině.“ , s ukrajinským štábem. To jsme si nemohli dovolit.“ , ale stále si myslím, že přístup „obrazového divadla“ funguje, částečně proto, že je zobrazen černobíle.

READ  Srí Lanka, Česká republika a další země změnily jména

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *