Zpráva: Francie a Německo prodaly po krymském konfliktu zbraně Rusku

Zatímco Německo čelí kritice za svou neochotu poslat zbraně na Ukrajinu, zpráva tvrdí, že Francie a Německo poslaly do Ruska miliony dolarů ve zbraních, které budou pravděpodobně použity proti Ukrajině.

Britské noviny uvedly, že vojenské vybavení včetně raket, děl a raket, které bylo posláno Putinovu režimu navzdory zbrojnímu embargu uvalenému na Rusko po krymském konfliktu v roce 2014.

Čtěte také na fotografiích: Jak smrtící je ruská raketa Sarmat „Sattan-2“ s jadernou schopností?

Evropská komise prý zaplnila mezeru v politice zbrojního embarga. Zpráva tvrdila, že Německo své rozhodnutí obhajovalo, protože Rusko potvrdilo, že bylo určeno pro civilní použití, a to uprostřed zpráv o nejednoznačnosti ohledně politiky zbrojního embarga EU vůči Rusku.

Zpráva tvrdí, že francouzské společnosti také poslaly termovizní kamery do ruských tanků, včetně navigačních systémů pro bojová letadla.

Sledujte: Francie posílá těžké dělostřelectvo na Ukrajinu

Evropská unie po únorové invazi na Ukrajinu přistoupila k omezení vývozu zboží dvojího užití do Ruska. Evropská unie a Spojené státy od té doby oznámily rozsáhlé sankce proti Putinovu režimu zaměřené na finanční a další sektory ve snaze poškodit ruskou ekonomiku.

Zpráva tvrdila, že Itálie, Spojené království, Rakousko, Bulharsko a Česká republika také poslaly zbraně do Ruska poté, co v roce 2014 anektovalo Krym od Ukrajiny.

Německo mezitím oznámilo, že dosáhlo dohody s evropskými zeměmi o zaslání zbraní na Ukrajinu.
Německý kancléř Olaf Scholz hájil krok své vlády neposílat zbraně do Kyjeva s tím, že prostě nemá dostatečné zásoby.

(se vstupy od agentur)

READ  Plán Polska na prodloužení životnosti uhelného dolu by mohl stát náklady Evropské unie na klima

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.