Zpráva: Francie a Německo prodaly po krymském konfliktu zbraně Rusku

Zatímco Německo čelí kritice za svou neochotu poslat zbraně na Ukrajinu, zpráva tvrdí, že Francie a Německo poslaly do Ruska miliony dolarů ve zbraních, které budou pravděpodobně použity proti Ukrajině.

Britské noviny uvedly, že vojenské vybavení včetně raket, děl a raket, které bylo posláno Putinovu režimu navzdory zbrojnímu embargu uvalenému na Rusko po krymském konfliktu v roce 2014.

Čtěte také na fotografiích: Jak smrtící je ruská raketa Sarmat „Sattan-2“ s jadernou schopností?

Evropská komise prý zaplnila mezeru v politice zbrojního embarga. Zpráva tvrdila, že Německo své rozhodnutí obhajovalo, protože Rusko potvrdilo, že bylo určeno pro civilní použití, a to uprostřed zpráv o nejednoznačnosti ohledně politiky zbrojního embarga EU vůči Rusku.

Zpráva tvrdí, že francouzské společnosti také poslaly termovizní kamery do ruských tanků, včetně navigačních systémů pro bojová letadla.

Sledujte: Francie posílá těžké dělostřelectvo na Ukrajinu

Evropská unie po únorové invazi na Ukrajinu přistoupila k omezení vývozu zboží dvojího užití do Ruska. Evropská unie a Spojené státy od té doby oznámily rozsáhlé sankce proti Putinovu režimu zaměřené na finanční a další sektory ve snaze poškodit ruskou ekonomiku.

Zpráva tvrdila, že Itálie, Spojené království, Rakousko, Bulharsko a Česká republika také poslaly zbraně do Ruska poté, co v roce 2014 anektovalo Krym od Ukrajiny.

Německo mezitím oznámilo, že dosáhlo dohody s evropskými zeměmi o zaslání zbraní na Ukrajinu.
Německý kancléř Olaf Scholz hájil krok své vlády neposílat zbraně do Kyjeva s tím, že prostě nemá dostatečné zásoby.

(se vstupy od agentur)

READ  Kiplemo, pět nejlepších vypadlých, udělalo obrovský rozruch v atletice

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *