Nová dohoda SAG-AFTRA umožňuje vývojářům her používat hlasy AI

Nová dohoda SAG-AFTRA umožňuje vývojářům her používat hlasy AI

Studia spolupracující s audiotechnologickou společností Replica Studios mají nyní povolení od herecké a herecké unie SAG-AFTRA používat ve svých hrách hlasy duplikované generativní AI.

pro každého Hollywoodský reportér, Etihad a Replica uzavřely dohodu, která umožňuje vývojářům (Triple-A a další) „přístup k nejlepším talentům SAG-AFTRA“ a hercům „bezpečně prozkoumat nové obchodní příležitosti pro jejich digitální audio repliky s průmyslovými přední ochrany.“ Unie říká, že dohoda stanoví podmínky pro používání hlasů generovaných umělou inteligencí a vyžaduje, aby hlasoví herci souhlasili s používáním svých hlasů a vyjednali další podmínky použití.

Replica Studios budou povinni umožnit účinkujícím odmítnout další používání jejich hlasů v nových dílech. Smlouva pokrývá další interaktivní média a sahá od předprodukce až po finální vydání.

Dohoda byla odhalena na CES 2024. Jen o den dříve vyšlo najevo, že Ubisoft a Tencent využívají technologii NVIDIA. Ace Toolkit generovaný umělou inteligencíkterá umožňuje studiím vytvářet nehratelné postavy.

Použití Hlasy umělé inteligence Videohry byly předmětem mnoha debat. Hlasoví herci v minulosti odhalili smluvní klauzule, které po nich chtěly, aby tak učinili Podepište jejich práva na zvuka obecně nejsou fanoušky technologií.

V dnešní době Embarak finále Je to používaná hra Hlasy umělé inteligence V celém rozsahu. Hlasoví herci věří, že může být jen otázkou času, než se to stane standardem v tomto odvětví.

Národní výkonný ředitel a hlavní vyjednavač SAG-AFTRA Duncan Crabtree-Ireland uvedl, že dohoda zajišťuje, že se herci dohodnou a vyjednají svůj digitální hlas. Je také požadováno, aby se hercům umožnilo odmítnout používání AI v nových dílech.

„Tato dohoda je o opakování zvuku ve videohrách,“ řekl Crabtree-Ireland.[Voice actors] „Jsme v popředí aplikace umělé inteligence a rizik, která s ní přicházejí.“

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *