Bude příkaz zabývat se kandidaturou Sarajeva na českého prezidenta

Brusel – Evropská unie potvrdila připravenost udělit plné členství Bosně a Hercegovině. Vyzvala také Evropskou komisi, aby připravila novou zprávu o reformním procesu v zemi. Je připraven zvážit možnost udělení statusu kandidáta.

„EU je připravena udělit Bosně a Hercegovině status kandidátské země, k čemuž vyzývá EK, aby věnovala zvláštní pozornost Radě EU a aby Radu EU neprodleně informovala o implementaci 14 klíčových priorit, které zvažuje. k této otázce“ řekl přijaté výsledky.

Podle Rádio Svobodná Evropa Diplomatické zdroje uvedly, že české předsednictví se bude sarajevskou kandidaturou zabývat od 1. července do 31. prosince letošního roku. Tyto zdroje potvrdily, že očekáváme poměrně rychlou reakci EK evropským lídrům k vyřešení otázky statusu kandidátské země pro Bosnu a Hercegovinu a že pokud to bude možné, mohlo by být rozhodnuto brzy na pravidelném summitu v říjnu a na prosincovém zasedání. Vůdců a vlád EU.

Na summitu Evropské unie (EU) se otázka statusu kandidátské země Bosny a Hercegoviny jevila jako problém, protože rozhodnutí o Ukrajině a Moldavsku nedovolilo Slovinsku přijmout řadu rozhodnutí přijatých do určité výše trestu. Status kandidáta pro Bosnu a Hercegovinu je součástí kapitoly o západním Balkáně. Na. V důsledku této debaty nebyla EU schopna včas oznámit rozhodnutí o udělení statusu kandidátské země Ukrajině a Moldavsku.

Před summitem vyzval slovinský premiér Robert Colope vedoucí představitele EU, aby určili termín pro získání statusu kandidátské země BaH a zdůraznili toto téma „v případě potřeby až do rána“.

Podle neoficiálních zdrojů slovinskou iniciativu podpořilo Chorvatsko, Rakousko a Maďarsko. Nakonec byl nalezen kompromis, který potvrdil připravenost EU udělit status kandidátské země BaH, ale až po nové zprávě Evropské komise. V roce 2019 obdržela Bosna a Hercegovina od EK negativní zpětnou vazbu ohledně žádosti o plné členství v Evropské unii.

READ  Albánské denní zprávy

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.