Lidové písně (Magdalena Kosena, Česká filharmonie, Sir Simon Rattle)

Lidové písně (Magdalena Kosena, Česká filharmonie, Sir Simon Rattle)

Starověká ústní tradice lidové písně a instrumentální hudby je opředena mýty a legendami. Je jádrem naší kultury. Opravdu, je Tady je Srdce naší kultury. Není tedy žádným překvapením, že v průběhu staletí inspirovala skladatele, kteří se snažili vylepšit původního ducha lidové písně, aniž by zničili její syrovou jednoduchost.

Tato nahrávka úprav populárních a lidových písní čtyř uznávaných mistrů hudební alchymie vyrostla z rezidenčního pobytu u České filharmonie mezzosopranistky Magdaleny Koseny a jejího manžela, dirigenta Sira Simona Rattlea. Ukazuje nejen Kosenovu značnou vokální virtuozitu, ale také báječnou hru orchestru pod taktovkou věčně promyšleného Rattlea.

Etnografický zájem Bély Bartóka a obsedantní sběratelství lidových písní z celé východní Evropy jsou dobře zdokumentovány – stejně jako jeho mimořádný hudební skladatelský talent. Ten mu málem ukradne show Pět maďarských lidových písní. Ale je tam poplatek? Starý nářek Nebo nadšení lidé Světla zoufalství hoří jasněKožená je orchestrální ekvivalent, zachycující literu i ducha s věrností a smělostí.

a během Luciana Perria Country písněNapsáno pro jeho manželku a častou spolupracovnici Cathy Berberian, ukazuje velmi širokou rozmanitost stylu, národnosti a orchestrace – to vše s gustem zachytil Cosena, Rattle a orchestr – to je Ravelova sluncem políbená lahůdka. Pět populárních řeckých melodií Cosena zahřeje lidarovou elegancí. Xavier Montsalvadge Pět Canciones Negros Překypuje barvami Kuby a Západní Indie a zaměřuje se na ironické a nostalgické kvality poezie a hudby, na které Cosena klade důraz.

Poslouchejte na Apple Music

Titul: Country písně
výtvory: Hudba Bartók, Berio, Ravel a Montsalvatge
Umělci: Magdalena Gosena paníČeská filharmonie/Sir Simon Rattle
Označení: Pentaton PTC5187075

Přihlaste se k odběru Limelight

READ  Čeští a maďarští vůdci v Izraeli diskutují o strategii Govt-19

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *