Obhájce titulu USA, který zastavil Slovensko v otevření Světa juniorů

Red Deer, Alberta (AB) – Brankář Bostonské univerzity Drew Comeszo předvedl 23 zákroků a obhájce titulu Spojené státy zahájily v neděli večer mistrovství světa juniorů v hokeji vítězstvím 3:2 nad Slovenskem.

Po dvou sezónách 3:0 Američané pokračovali ve dvojím skórování Martinu Cromiacovi Slovensko – ve finále zbývalo 2:33.

Forvard Minnesoty Matthew Nice otevřel skóre dvoubodovým skóre 6:25 v první třetině a Maggie Samoskevichová z Michiganu přidala 1:43 s výhodou jednoho muže. Druhý gól vstřelil London Slackert z Notre Dame.

„Naši kluci drželi spolu a předvedli těžký zápas,“ řekl americký trenér Nate Lehmann z Providence. „Je to dobrý první krok pro náš tým. Musíme tvrdě pracovat a posunout se vpřed, než budeme hrát v úterý ve Švýcarsku.

Američané budou v úterý pokračovat zápasem skupiny B proti Švýcarsku.


Simon Latkosi předvedl za Slovensko 39 zákroků.

V Edmontonu ve skupině A Owen Power, nejlepší střelec celkového pořadí, vstřelil hattrick a pomohl Kanadě porazit Česko 6:3. Švédsko porazilo odpoledne ve skupině B na Red Deer Rusko 6:3, zatímco Finsko porazilo ve skupině A v Edmontonu Německo 3:1.

Power skóroval v první třetině, aby stáhl Kanadu na 3:2, a poté v polovině 2. třetiny zvýšil na 5:3 dvojnásobným zásahem dvakrát za stavu 1:25.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *