„Česká mládež, lidská práva s maximální tolerancí a respektem“, ukazuje bezhlavý kulturní průzkum

Podle průzkumu nové mediální agentury došlo k pozitivní změně v přístupu mladší české populace k menšinovým skupinám. Ale taková „tolerance“ nemusí nutně odpovídat víře, že to, čemu se říká „soužití“, je snadné nebo žádoucí.

Martina Weverkov z mediální agentury, která výsledky tohoto průzkumu představila na tiskové konferenci začátkem tohoto týdne, uvedla, že Romové a muslimská menšina jsou stále obecně považováni za „problematické“.

Foto: Radio Brock International

„Existují dvě základní zjištění. Za prvé, mladší lidé v cílové skupině průzkumu mezi 15 a 30 lety jsou tolerantnější než starší lidé.

Druhým zásadním zjištěním je, že došlo k pozitivní změně mezi 21 a 36 lety ve srovnání s údaji od roku 2014.

„Když byla většina respondentů požádána o posouzení vztahu mezi většinovou komunitou a menšinou, uvedla, že existují velmi“ problematické „vztahy s Romy, bezdomovci a muslimy.

„Přinejmenším„ problémem “je židovská populace, následovaná Vietnamci a důchodci, homosexuálové a lesbičky na čtvrtém místě.

„Dalším zajímavým zjištěním bylo, že na otázku, zda mají dostatek informací o tom, jak žijí menšinové skupiny, většina respondentů odpověděla, že ano, pokud jde o Romy a lidi bez domova, ale ne o muslimy.“

V případě Romů považuje soužití za problém 86 procent respondentů, o 5 procent méně než v roce 2014. U muslimů je toto číslo 47 procent a o 5 procent méně. Procento lidí popisujících soužití s ​​bezdomovci jako problém bylo stabilní na 59 procentech.

Luke Hotech Foto: Martina Schneiberkovy, Radio Brock International

V rámci výzkumu pokládal Lukáš Houdek, vedoucí HateFree Culture, imaginární otázky, například zda by respondent mohl pronajmout byt osobě s česky znějícím jménem nebo Romem.

„Předsudky lidí skutečně testujeme v reálných situacích. Na základě těchto imaginárních otázek bylo prokázáno, že mnoho lidí zpochybňuje, tedy diskriminaci Romů na trhu s bydlením a další věci.

Podle studie Median Agency polovina respondentů uvedla, že si nechtěla ponechat Romy jako souseda nebo se chce vdávat do své rodiny. Ještě pozitivnější je, že jako procento respondentů, kteří věří některým mýtům a stereotypům menšinové skupiny, tolerance k rasistickému humoru klesla.

READ  Předpověď Česká republika vs Bělorusko, náhled, skupinové zprávy a další

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *