Nizozemský otec více než 500 dětí po celém světě nařídil, aby přestal darovat sperma kvůli obavám z incestu

Nizozemský otec více než 500 dětí po celém světě nařídil, aby přestal darovat sperma kvůli obavám z incestu

Haag, Nizozemsko Nizozemský soud v pátek nařídil muži, který podle soudců zplodil 500 až 600 dětí po celém světě, aby přestal darovat sperma.

Soudní rozhodnutí uvedlo, že 41letý Nizozemec má zakázáno darovat více spermatu klinikám. Za každé porušení může dostat pokutu 100 000 eur (110 000 USD).

Soud muži také nařídil, aby napsal na kliniky v zahraničí a požádal je, aby zničili veškeré semeno, které měli po ruce, kromě dávek určených pro rodiče, kteří již mají děti.

Rozhodnutí přišlo poté, co nadace zastupující zájmy dárcovských dětí a nizozemských rodičů, kteří muže využili jako dárce, zahájila občanskoprávní řízení.

Argumentovali tím, že mužovo pokračující dárcovství porušuje právo na soukromý život dárcovských dětí, jejichž schopnost vytvářet romantické vztahy je omezena obavami z náhodného incestu a příbuzenské plemenitby.

Mužovo hromadné dárcovství se poprvé objevilo v roce 2017 a bylo mu zakázáno darovat nizozemským klinikám plodnosti, kde již zplodil více než 100 dětí.

Pokračoval však v darování do zahraničí, včetně dánské spermobanky Cryos, která působí mezinárodně.

Muž se také nadále prezentoval jako dárce na webových stránkách, které spojují potenciální otce s dárci spermatu, někdy pod jiným jménem, ​​podle deníku Algemeen Dagblad.

READ  USA zvou Tchaj-wan, aby se zúčastnil jeho demokratického summitu; Čína naštvaná

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *