Australian Open: Cameron Norrie odchází po prohře v pěti setech s Jerrym Letchou v Melbourne | Novinky z tenisu

Australian Open: Cameron Norrie odchází po prohře v pěti setech s Jerrym Letchou v Melbourne |  Novinky z tenisu

Cameron Norrie vypadl z Australian Open poté, co ve třetím kole utrpěl porážku od Jerryho Lechy v pětisetovém thrilleru.

Britská jednička se zpočátku trápila ve velmi měkkých podmínkách, ale zdálo se, že je na správné cestě, když proti mladému Čechovi otevřel vedení 2:1.

Lehecka se snažil zápas vyrovnat a Norrie si na začátku pátého setu vzal lékařský oddechový čas na ošetření levého kolena, než nakonec podlehl a porazil 6-7 (8) 6-3 3-6 6-1 6-4.

obrázek:
Jiří Lechka postoupil do čtvrtého kola Australian Open

Bude to obrovské zklamání pro Nuriho, který minulý týden porazil Lechicu na cestě do finále ATP v Aucklandu a sezónu zahájil výhrami nad Rafaelem Nadalem a Taylorem Fritzem ve Fed Cupu.

Nouri také hrál exhibice mimo sezónu v Mexiku, Saúdské Arábii, Abu Dhabi a Hong Kongu, i když popřel, že by hektický program přispěl k jeho prohře ve třetím kole.

„Je to nejlepší příprava, jakou jsem kdy na zápasy hrál,“ řekl Nouri. „Nejlepší začátek roku. Abych si zahrál finále v Aucklandu, přijel jsem sem s velkým sebevědomím a myslím, že je ideální hrát zápasy předtím.“

Pro snadno dostupný přehrávač videa použijte prohlížeč Chrome

Novak Djokovič na Australian Open bojuje s členem davu, ale drží se, aby porazil Enza Kwakoda ve čtyřech setech a postoupil do třetího kola.

„Možná jsem v United Cupu dosáhl vrcholu trochu brzy. Ale teď si myslím, že jsem sem přišel a dal jsem si největší šanci. Myslím, že jsem neodehrál moc dobrý zápas a málem jsem vyhrál zápas v pěti setech.“

„Nemyslím si, že bych změnil názor ani s dnešním výsledkem. Jak jsem hrál, mohl jsem dnes vyhrát bez ohledu na to, jestli jsem hrál v Aucklandu, nebo ne. Nakonec chci hrát na tenisových akcích co nejlépe a myslím, že dal jsem si největší šanci.“ „.

READ  Maneka Batra prohrála dva zápasy, když Indie podlehla Německu 3-2 v turnaji Table Tennis Tag Team Championship

Jak byl Nori poražen v Melbourne?

Český tenis byl velmi o působivém přílivu ženských talentů, ale Lehecká je jednou ze skupiny mladíků, kteří doufají, že napodobí úspěch Tomáše Berdycha.

Má velké podání a forhend a byl lepší než první set, donutil Nouriho zachránit tři brejkboly, ale v tiebreaku nedokázal proměnit vedení 6:4.

MELBOURNE, VIC - 20. ledna: Cameron Norrie ze Spojeného království slaví během třetího kola Australian Open 2023 dne 20. ledna 2023 v Melbourne Parku v australském Melbourne.  (Foto: Jason Heydrich/Icon Sportswire) (Icon Sportswire prostřednictvím AP Images)
obrázek:
Cameron Norrie se chtěl poprvé v kariéře dostat do čtvrtého kola Australian Open

Nouri ukázal svou soutěživou vůli zachránit tři setboly, první dobrou přihrávkou po lajně, a chytil svou druhou šanci. Sedmadvacetiletý hráč však nehrál dobře, opakovaně chyboval forhendem a Lehecka se držel brejku a získal druhý set.

Zdálo se, že Brit ve třetím setu našel svůj rozsah, udělal jen šest nevynucených chyb ve srovnání s 27 v prvních dvou setech, ale na začátku čtvrtého setu se dynamika znovu změnila.

Jedenáctý nasazený se dostal do velkých problémů, když v prvním zápase play off znovu vypustil podání a vyzval trenéra, aby mu podvázal levé koleno.

Norrie se těžce snažil najít cestu zpět po dvojitém kolapsu, ale nebyl schopen vykouzlit stejné kouzlo, jako když Andy Murray dokončil skvělý boj v Melbourne a Lehecka naservíroval zápas lásce k největšímu okamžiku svého mládí. kariéra.

„Samozřejmě, že jsem hodně hrál,“ dodal Nouri. „Udělali jsme pár věcí, abychom to zkusili a zapracovali [knee injury]Ale myslím, že to není nic důležitého.

„Potřebuji se jen stále zlepšovat a pracovat na několika kolech soustředěně a pracovat tak tvrdě, jak jen dokážu. Cítím se jako moje forma, tenis je stále na vzestupné trajektorii. Byl to skvělý začátek roku. zklamaný dnešním zjevným výsledkem.“

Licia se v osmifinále utká s Kanaďanem Felixem Augerem-Aliassimem, který dnes porazil Francisco Sirondolo 6-1 3-6 6-1 6-4.