Nárůst počtu případů s variantami Omicron uvádí Evropu do potíží

V některých částech Spojených států zdravotníci také zaznamenali neustálý nárůst počtu případů Omicron. Varianta byla zjištěna v nejméně 16 státech: KalifornieA ColoradoA ConnecticutA HavajA LouisianaA MarylandA MassachusettsA MinnesotaA MissouriA NebraskaA New JerseyA New YorkA PensylvánieA UtahA Washington A Wisconsin.

Někteří Američané jsou také nervóznější.

„Věnujeme více pozornosti, což jsme pravděpodobně nějakou dobu nedělali,“ řekl Rory Buck, který žije v Marin County, Kalifornie. „Zvýšilo naši pozornost na zprávy o symptomech a na tom, jak časté jsou, a na vědecké zprávy. .“

Paní Bucková vyjádřila svou frustraci z poslední hrozby.

„Mám pocit, že kdyby všichni jen dodržovali pokyny, nebyli bychom v této situaci,“ řekla. „Tak tohle je zklamání.“

Varianta Omicron byla poprvé identifikována v Jižní Africe koncem listopadu. V sobotu se Zambie stala nejnovější africkou zemí – spolu s Jižní Afrikou a Botswanou, Nigérie a Ghana – Hlásit případy.

Od jeho vzniku byla zavedena řada cestovních omezení ve snaze zpomalit jeho šíření, a to i ve Spojených státech a v Evropě.

Některé evropské vlády se však zdráhaly zavést nová plošná domácí omezení před vysoce očekávaným obdobím cestování a velkých shromáždění, zejména s ohledem na karanténu ve velké části Evropy minulou zimu. Mnozí se místo toho rozhodli zaměřit se na omezení cestování ze zahraničí nebo na objednání dalších testů pro cestující.

READ  Belgie svolá svého velvyslance v Jižní Koreji poté, co vyfotografovala svou ženu, jak plácne pomocníka v obchodě

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *