Ministerstvo spravedlnosti vyšetřuje narušení dodavatelského řetězce a zaměřuje se na společnosti využívající krize k účtování vyšších poplatků

The Ministerstvo spravedlnosti (ministerstvo spravedlnosti) a FBI budou vyšetřovat subjekty, které mohou být vykořisťovány Dodavatelé poruchy způsobené COVID-19 Pandemie, oznámila ve čtvrtek administrativa.

V rámci nové iniciativy bude antimonopolní oddělení ministerstva spravedlnosti upřednostňovat stávající vyšetřování subjektů, které mohou zneužívat problémy dodavatelského řetězce k nezákonnému zisku.

Na polici v obchodě CVS v Queensu v New Yorku je vidět nápis. (Lindsey Nicholson/Universal Images Group prostřednictvím Getty Images)

„Dočasné narušení dodavatelského řetězce by nemělo být povoleno, aby maskovalo nezákonné chování,“ uvedl ve čtvrtečním prohlášení Jonathan Kanter, asistent generálního prokurátora antimonopolního oddělení ministerstva spravedlnosti. „Antimonopolní oddělení nedovolí společnostem tajné dohody s cílem zvýšit náklady spotřebitelů pod rouškou narušení dodavatelského řetězce.“

Dodavatelský řetězec vykazuje známky toho, že „nejhorší je za námi“: Přístav Long Beach Manager

Konkrétně ministerstvo spravedlnosti a FBI prozkoumají společnosti a jednotlivce, kteří se dohodli na stanovení cen nebo mezd, zmanipulování nabídek nebo alokaci trhů, uvedlo ministerstvo spravedlnosti v tiskové zprávě.

Obě agentury budou stíhat osoby zapojené do takového vykořisťovatelského chování.

Získejte své FOX podnikání na cestách kliknutím sem

„Pokračující problém narušení dodavatelského řetězce kvůli pandemii COVID-19 vytvořil příležitost pro zločince stanovit ceny a účtovat zákazníkům nadměrné poplatky,“ řekl Luis Quesada, zástupce ředitele kriminální divize FBI. „FBI a naši partneři v oblasti vymáhání práva budou i nadále spolupracovat a vyšetřovat schémata, která porušují antimonopolní zákony a potlačují naši hospodářskou obnovu.“

FILE – , nákladní kontejnery naskládané v přístavu Los Angeles, středa 20. října 2021 v San Pedru, CA, guvernér Kalifornie. (AP Photo/Ringo HW Chiu)

Ministerstvo spravedlnosti uznalo, že zatímco společnosti v různých průmyslových odvětvích přišly s inovativními způsoby, jak bojovat s problémy dodavatelského řetězce a nárůstem cen způsobeným omezením dopravy, rutinním narušením podnikání a obtížným získáváním surovin, někteří špatní aktéři toho využili. přerušení, aby vydělali více peněz.

READ  Jakýkoli nepřátelský krok proti Jemenu bude mít strašlivé následky – představitel Houthiů na Al-Mayadeen TV

PŘEČTĚTE SI VÍCE OD FOX BUSINESS

Ministerstvo žádá kohokoli, kdo má informace o stanovení cen, manipulace s nabídkami, dohodách o rozdělení trhu nebo jiném chování narušujícím hospodářskou soutěž, aby kontaktoval Centrum pro stížnosti občanů Antitrustové divize na čísle 1-888-647-3258 nebo navštivte http://www.justice.gov/atr/report-violations.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *