Členové parlamentu čekají na Zelenského projev, když se Johnson setká s evropskými lídry

Poslanci parlamentu dnes vyslechnou ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, když Boris Johnson pokračuje ve své diplomatické ofenzivě s cílem povzbudit západní vůdce, aby potrestali Rusko za invazi.

Zelenskij vystoupí v Poslanecké sněmovně v 17:00 prostřednictvím video odkazu poté, co mluvčí Lindsay Hoyle souhlasila s žádostí o „historickou adresu“ od vůdce, kterému podle zpráv hrozí atentát ze strany proruských skupin v Kyjevě.

Minulý týden vystoupil v Evropském parlamentu a v sobotu předal americkému Senátu hypotetický vzkaz, ve kterém se očekává, že angažovaný vůdce obnoví poselství z těchto projevů poslancům, včetně tlaku na Západ, aby nad Ukrajinou zřídil bezletovou zónu. A dodat více zbraní.

Pan Johnson bude dnes hostit lídry Visegrádské čtyřky ze zemí střední Evropy – České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska, aby o konfliktu diskutovali.

Premiér, který s panem Zelenským pravidelně hovoří, soustavně vylučoval britský dohled nad ukrajinským vzdušným prostorem a tvrdil, že by to znamenalo sestřelení ruských letadel.

Mezitím ministerstvo obrany v pondělí pozdě večer uvedlo, že Rusko nadále zaměřovalo civilní evakuační koridory na Ukrajině.

„Rusko pokračuje v přímém zaměřování evakuačních koridorů, což má za následek četné úmrtí civilistů při pokusu o evakuaci Irbina,“ stojí v nejnovější zpravodajské aktualizaci zveřejněné ministerstvem obrany.

„Kvůli těžkým bojům ve městě bylo hlášeno, že byla několik dní bez topení, vody nebo elektřiny.“

Johnson také v pondělí večer hovořil s americkým prezidentem Joem Bidenem, francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a německým kancléřem Olafem Schulzem, když se čtyři vůdci zavázali „pokračovat v tlaku na Rusko, aby diplomaticky a ekonomicky izolovalo Putina“.

Mluvčí číslo 10 řekla: „Premiér zdůraznil, že naším cílem by mělo být zajistit, aby Putin v tomto aktu agrese proti Ukrajině selhal.“

Téhož večera se ministr zahraničí setkal s ukrajinským velvyslancem ve Spojeném království Vadimem Prystaikem.

READ  Edmond Jahjaga vyhrává 2021 World Series of Poker v Evropě v hodnotě €550 na Colossus Event

Liz Trussová poté na Twitteru uvedla, že Spojené království pracuje na „paralyzování“ ruského válečného úsilí a sjednocení mezinárodního společenství.

Spojené království udělá vše pro to, aby podpořilo ukrajinský lid. „Putin musí selhat,“ dodala.

Diplomatické úsilí na mezinárodní scéně přichází v době, kdy vláda Spojeného království čelila vnitřnímu tlaku, aby urychlila své úsilí o zajištění bezpečí pro prchající Ukrajince, přičemž labouristé kritizují proces za „bolestně pomalý“.

Ministerstvo vnitra v pátek potvrdilo, že od pátku bylo prostřednictvím Ukrajinského rodinného programu podáno 8 900 žádostí o uprchlíky, kteří přišli do Spojeného království, ale bylo vydáno pouze 300 víz.

Stínová ministryně vnitra Yvette Cooperová na twitteru uvedla: „Je to šokující nízké a bolestně pomalé. Od včerejška jen 250.“

Tímto tempem bude trvat týdny, než se mnoho rodin znovu shledá. Je třeba naléhavě jednat.“

Samostatně Michael Gove řekl, že ruský prezident Vladimir Putin možná působí ukrajinskému lidu ještě horší bolest, než již udělal.

V rozhovoru pro LBC’s Tonight With Andrew Marr se ministr bydlení díval svrchu na hrozbu jaderné války, ale řekl, že pan Putin má „k dispozici řadu dalších možností, všechny strašné, než se přiblíží k použití… .zbraní .“

Jeho komentáře přicházejí poté, co ukrajinští právníci řekli Mezinárodnímu soudnímu dvoru, že Moskva se uchýlila k „taktice připomínající středověkou obléhací válku“ s tím, že Kyjev vyzval k zásahu Západu, aby zabránil dalšímu krveprolití.

Ruská invaze na Ukrajinu (PA Graphics)

(PA grafika)

V pondělí byla oznámena další britská pomoc Ukrajině ve výši 175 milionů liber, přičemž ministr zdravotnictví Sajid Javid na sociálních sítích zveřejnil, že po páté dodávce leteckého léku bylo dodáno „kolem 485 000 položek základního zdravotnického materiálu“ na pomoc ve válkou zničené zemi. .. postižený.

Mezitím sněmovna schválila nové zákony určené k řešení „špinavých peněz“ schovaných ve Spojeném království – navzdory tlaku na ministry, aby pokračovali v konfiskaci majetku oligarchy.

Návrh zákona o hospodářských zločinech (transparentnost a vymáhání) se dočkal třetího čtení bez odporu poté, co byl urychlen v reakci na ruskou invazi.

S cílem zveřejnit finanční prostředky spojené s ruským státem byla zavedena legislativa k vytvoření nového registru offshore subjektů, který vyžaduje, aby zahraniční vlastníci nemovitostí ve Spojeném království uvedli svou skutečnou identitu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *