Michal Probers nahradil Fernanda Santose jako trenéra polské fotbalové reprezentace

Michal Probers se dnes ve středu ujal funkce trenéra polské reprezentace po vítězi mistrovství Evropy z roku 2016 Fernandu Santosovi, který byl minulý týden odvolán.

Smlouva Propiers platí do konce kvalifikace mistrovství světa 2026.

Během tiskové konference požadoval podmínky pro „mírovou akci s cílem kvalifikovat se na mistrovství Evropy 2024“.

Probies, který měl na starosti polskou reprezentaci do 21 let, připustil, že atmosféra kolem prvního týmu „nebyla moc dobrá“ a řekl, že chce, aby hráči přicházeli na tréninkové kempy „s opravdovým potěšením“.

Dodal, že neudělá žádné „revoluční změny“ a rozhodně by „žádným způsobem nezměnil roli prominentního útočníka a kapitána týmu Roberta Lewandowského“. Kdo nedávno kriticky komentoval média o atmosféře mezi hráči.

„Je to vůdce a nezničíme najednou všechno,“ řekl Probers a oznámil, že do týmu budou přidáni „mladí a hladoví“ hráči.

Řekl také, že bývalí polští reprezentanti Sebastian Milla a Tomasz Koszczak budou sloužit jako součást jeho zázemí.

Prezident federace Cesare Colizza řekl, že Probiers dostane „všechny nástroje nezbytné k dosažení svých cílů“. „Myslím, že se příští rok kvalifikujeme do finále mistrovství Evropy.“

Santos, který byl trenérem, když jeho země Portugalsko před sedmi lety vyhrálo mistrovství Evropy, byl minulý týden vyhozen, protože Polsko skončilo čtvrté ve své skupině pěti týmů v kvalifikaci mistrovství Evropy. Po téměř devíti měsících v práci byl propuštěn.

Probers, kterému bude v neděli 51 let, dříve trénoval řadu týmů včetně řeckého týmu Aris Salonika a polských klubů Gornik Zabrze, Widziw Lodz a Jagiellonia Białystok.

Colizza byl prezidentem Jagiellonia během Probierzova působení v klubu v letech 2008-2011.

Polsko zaostává za vedoucí Albánií, Českem a Moldavskem v kvalifikaci skupiny E o postup na mistrovství Evropy poté, co prohrálo tři z pěti zápasů, přestože Lewandowski vstřelil tři branky.