Zámořští Vietnamci významně přispívají k boji proti COVID-19 doma | Společenství

Zámořští Vietnamci významně přispívají k boji proti COVID-19 doma hinh anh 1Účastníci setkání (Foto: VNA)

Letiště Hanoj ​​(VNA) – 27. srpna uspořádala Stálá rada ÚV Vietnamské národní fronty (VFF) online konferenci s Vietnamci v zahraničí Asociace (OV), včetně těch v Kambodži, Thajsku, Rusku, Maďarsku, Japonsku, Polsku, Francii, USA, Kanadě a České republice.

Cílem setkání je zvýšit výměnu informací, shromáždit nápady a doporučení a posílit úlohu a příspěvky členů čtvrtého ústředního výboru Nadace VFF a Vietnamské asociace V zahraničí v posilování jednoty komunit OV a přispívání k rozvoji vlasti.

Účastníci byli informováni o socioekonomické situaci země, výsledcích záležitostí souvisejících s OV v roce 2020 a za prvních osm měsíců roku 2021, které provedla Stálá rada ústředního výboru VFF.

Podle místopředsedy ústředního výboru VFF Phung Khanh Tai bylo zorganizováno mnoho praktických aktivit na podporu jednoty mezi OV a na podporu a ochranu legitimních práv a zájmů zámořských vietnamských komunit.

Tai uvedl, že zámořské vietnamské organizace a jednotlivci darovali finanční prostředky a zboží v hodnotě téměř 60 miliard VND (více než 2,6 milionu amerických dolarů) na podporu boje proti COVID-19 doma a více než 30 miliard VND (více než 1,3 milionu amerických dolarů) a základní komodity na pomoc obětem povodní v centrálním regionu.

Tito, kteří jsou zámořskými členy 4. ústředního výboru národního týmu, se aktivně podíleli na šíření stranických směrnic, politik a státních zákonů a mobilizaci OVS, aby reagovala na nacionalistická mimikry zahájená VFF.

Van Biech Thien, prezident Asociace vietnamských žen v Maďarsku, uvedl, že organizace shromáždila dary v celkové výši 20 000 EUR (téměř 23 600 USD) na podporu osob postižených koronavirem v Ho Či Minově městě.

Tran Pa Phuc, prezident Vietnamské obchodní asociace v Austrálii (VBAA), uvedl, že vietnamská podnikatelská komunita v zemi vyvíjí úsilí, aby vyvinula tlak na hostitelskou vládu, aby darovala vakcíny a pomohla Vietnamu nakupovat vakcíny COVID-19 vyrobené v Austrálii.

READ  Evropa potřebuje do roku 2050 zelené investice ve výši 10 bilionů eur na transformaci energetického systému

Prezident Federace vietnamských lidových společností v Evropě Hoang Dinh Thang, zastupující vietnamskou komunitu v České republice a v Evropě, hovořil o obtížích, s nimiž se OV potýkají v době pandemie COVID-19, stejně jako o jejich úsilí stabilizovat svůj život a předcházet nemocem.

Thang uvedl, že Federace vietnamských lidových asociací v Evropě uspořádala praktické činnosti za účelem získání finančních prostředků a podpory krajanů i místních obyvatel zasažených přírodními katastrofami a epidemií.

hlava VFF Ústřední výbor Do Van Chien velmi oceňuje úsilí a příspěvky členů výboru, vietnamských odborových svazů a sdružení v zahraničí, zejména v oblasti sociálního a hospodářského rozvoje a boje proti COVID-19 doma.

Vyzval zejména vietnamské emigranty a komunity obecně k praktičtějším aktivitám a příspěvkům s cílem posílit velký blok národní jednoty. /.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *