Makenzie Lystrup z NASA složila přísahu na Saganovu „bledě modrou tečku“

Makenzie Lystrup z NASA složila přísahu na Saganovu „bledě modrou tečku“

Když Dr. MacKenzie Leistrup složil přísahu jako nový administrátor NASA Goddard Space Flight Center Minulý týden jste složil přísahu nikoli na Bibli nebo ústavu Spojených států, ale spíše na knihu, kterou uctívají vesmírní nadšenci po celém světě: Carl Sagan Bledě modrá tečka.

Kniha, vydaná v roce 1994, je pojmenována po Ikonický obraz ZeměPořízená sondou Voyager 1 zobrazuje planetu jako malý atom udusaný vesmírným vakuem. Tento obrázek inspiroval astronoma Carla Sagana k napsání: „Podívejte se zpět na ten bod. Tohle je tady. Tento dům. To jsme my.“ Mnohým tato kniha slouží jako připomínka místa lidstva ve vesmíru a potřeby zachovat naši domovskou planetu, čímž je obdobou nově jmenované Bible administrátora NASA.

Ve čtvrtek, když se Lystrup rozhodla položit levou ruku na kopii Saganovy knihy, zatímco přísahala před administrátorem NASA Billem Nelsonem, fotograf zachytil tento okamžik a příspěvek NASA Goddarda na sociálních sítích sdílel fotografii.

Ústava nevyžaduje, aby veřejní funkcionáři skládali přísahu za použití konkrétního ustanovení, pouze že „musí být vázáni přísahou nebo čestným prohlášením, aby dodržovali tuto Ústavu“. Většina amerických politiků a úředníků nakonec používá Bibli.

V průběhu let ale mnoho úředníků při skládání slibu improvizovalo. v roce 2018, Maria Parkerová Složila přísahu jako členka Athens-Clark County Commissioners s rukou položenou na výtisku „Autobiografie Malcolma X“. Když byl bývalým velvyslancem USA ve Švýcarsku Susie Levineová V roce 2014 složila přísahu a položila ruku na svůj Kindle. Keith Ellisonprvní muslim, který byl zvolen do Kongresu, složil přísahu v roce 2007 pomocí Koránu.

READ  K nastavení pomalejší rotace Země může být zapotřebí záporná přestupná sekunda

Listrup, planetární vědec jako Sagan, svou volbu veřejně nevysvětlil bledě modrá tečka, Sagan je však respektovanou postavou v komunitě vesmírné vědy za své průkopnické příspěvky k průzkumu vesmíru.

Byl by to Lystrup První ředitelka ženského centra Z Goddard Space Flight Center, které zahrnuje hlavní kampus v Greenbeltu, Maryland, stejně jako Wallops Flight Facility ve Virginii, Katharine Johnson Independent Verification and Validation Facility v Západní Virginii, Goddard Institute for Space Studies v New Yorku a komplex White Sands v Novém Mexiku a Columbia Balloon Scientific Facility v Texasu.

Goddard je domovem největší koncentrace vědců, inženýrů a technologů specializovaných na vědy o Zemi a vesmíru, uvádí NASA.

Pro více vesmírných letů ve vašem životě zůstaňte naladěni Cvrlikání a označené vesmírné lety pro Gizmodo strana.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *