Delilah Esch, trenérka ženského basketbalu na Yale University

NEW HAVEN, Connecticut (AP) – Delilah Eich, která jako asistentka trenéra pomohla vést ženský basketbalový tým Princetonu na mistrovství NCAA, byla přidělena na Yale.

Bývalá hvězda Floridy převzala show po Alison Guthové, která po šesti sezónách odešla, aby se stala trenérkou v Loyole Chicago.

Eshe strávila tři sezóny na Princetonské univerzitě jako asistentka a koordinátorka náboru. Tigers (25-5) vyhráli v minulé sezóně titul Ivy League a sesadili Kentucky v NCAA Championship. Nemá žádné trenérské zkušenosti, ale pracovala jako zaměstnanci v Loyola Maryland, Východní Karolína a La Salle.

Eshe byla celokonferenční hráčkou v roce 2006 na Floridě a nějaký čas strávila ve WNBA v Seattlu, Washingtonu a Atlantě. Devět let hrála profesionálně také v Rumunsku, Turecku, Rusku, České republice, Ekvádoru, Tchaj-wanu a Portugalsku.

Yale skončil v minulé sezóně 16-11 poté, co vyhrál 19 zápasů v sezóně 2019-20. Sezóna 2020-21 byla z důvodu pandemie zrušena.


„Tento program byl za posledních několik let mimořádně úspěšný díky tvrdé práci našich studentských sportovců a zaměstnanců,“ uvedl Esch v prohlášení. „Jsem tak nadšený, že mohu vést tuto úžasnou skupinu mladých žen. Budeme na sebe hrdí.“ v úsilí vyhrát mistrovství.“

___

Více AP Women’s College Basketball: https://apnews.com/hub/womens-college-basketball A https://apnews.com/hub/ap-top-25-womens-college-basketball-poll A https://twitter.com/AP_Top25


READ  Irský humanitární pracovník se na hranicích setkává s uprchlíky

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.