Riga – Rusko zvítězilo v úvodním zápase mistrovství světa v ledním hokeji v sportu 2021 4: 3

Riga, 21. května / Přehodit /. Ruský národní hokejový tým porazil český národní tým 4: 3 na mistrovství světa IIHF (Mezinárodní hokejová federace) 2021 v Lotyšsku.

Za Rusko skórovali Anton Burdasov (5. minuta), Artem Svetz-Rokovoy (36. minuta), Alexander Barabanov (46. minuta) a Michail Grigorenko (60. minuta).

Tři góly českého národního týmu vstřelili Jacob Blake (10. minuta), Jacob Vrana (38. minuta) a Dominic Kubalik (58. minuta).

Lotyšské hlavní město Riga hostí mistrovství v ledním hokeji 2021 od 21. května do 6. června. Mistrovské zápasy se konají na dvou místech v Rize.

Hlavním dějištěm je Arena Riga, která hostí turnaje skupiny B, dvě čtvrtfinále, semifinále a medailové kolo. Druhé místo je olympijské sportovní centrum, které bylo přeměněno na zimní stadion s kapacitou 6 000 a hostí zápasy skupiny A a dvě čtvrtfinále. 16 zúčastněných týmů je umístěno ve stejném hotelu a zápasy jsou volány v bublinovém režimu.

Ruský národní tým je ve skupině A spolu se Švédskem, Českou republikou, Švýcarskem, Slovenskem, Dánskem, Běloruskem a Velkou Británií. Skupina B uvádí Kanadu, Finsko, USA, Německo, Lotyšsko, Norsko, Itálii a Kazachstán.

V loňském roce sportovní arbitrážní soud (CAS) zakázal ruským sportovcům účastnit se mistrovství světa a olympijských her pod národní vlajkou a hrát národní hymnu do prosince 2022.

Ruský národní hokejový tým se proto účastní mistrovství světa IIHF v Lotyšsku v roce 2021 v uniformě se znakem Ruského olympijského výboru (ROC), plameni a olympijských prstenů.

V polovině dubna schválil Mezinárodní olympijský výbor (IOC) použití prvního klavírního koncertu hudební organizace Pyota Čajkovského k pořádání oslav ruských sportovců na olympijských hrách v Japonsku letos v létě, tentýž kousek, který se odehrává po vítězstvích Ruský hokejový tým na mistrovství v Rize.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *