Který současný politik se nejvíce podobá Napoleonovi? – Politický

Který současný politik se nejvíce podobá Napoleonovi?  – Politický

„Bojiště je dějištěm neustálého chaosu. Vítězem se stane ten, kdo tento chaos ovládne, ať už je jeho vlastní nebo nepřátelský.“ – Napoleon Bonaparte, francouzský vojenský velitel a politický vůdce.

Ach můj bože, u Waterloo se Napoleon vzdal. — ABBA, švédští vojenští historici.

Všichni naši političtí vůdci touží po moci (ať už si to přiznají nebo ne), ale jen málokomu se podaří zajistit byť jen zlomek toho – ať už v dobrém nebo ve zlém –, čeho dosáhl Napoleon Bonaparte, který je předmětem nového filmového trháku tento týden.

Ale kdo z našich současných vůdců – někteří z ne tak dávné minulosti – se může rovnat Napoleonovi? Abychom to zjistili, přišli jsme s ne úplně vědeckým systémem hodnocení, kde bereme mnoho z nejznámějších Napoleonových charakteristik, abychom viděli, kdo mu nejlépe vyhovuje.

Emmanuel Macron

vážně? Pokud lze někoho označit za moderní ztělesnění Napoleona, pak je to současný francouzský císař se zálibou v promítání francouzské slávy a zálibou v okázalých, pozlacených interiérech. Macron, stejně jako Bonaparte, vyrostl mimo Paříž a z ničeho nic zaútočil na politiku a chopil se moci v rekordním čase.

Při připomenutí dvoustého výročí Napoleonovy smrti v roce 2021 Macron plně přijal císařovo obrovské dědictví při budování většiny institucí moderního francouzského státu, od trestního a občanského práva až po odvolací soud a střední školy. Popsal ho jako „obra a orla, Alexandra a Nera… duši světa a ďábla Evropy“.

Macron, stejně jako Napoleon, také není prvním člověkem, za kterým jdete, když potřebujete pomoct dostat se k předmětu na vysoké polici.

Petr Pavel

Český prezident byl vlastně voják a viděl aktivní službu až do hodnosti armádního generála. Pavel také při jízdě na motorce vypadá šíleně, což by Napoleon jistě udělal, kdyby byl vynalezen. Zklamaně vysoký.

READ  Egypt: Páté vydání filmového festivalu El Gouna

Ursula von der Leyenová

Napoleon usnul Na táborové posteli Ve své volební kampani, stejně jako předseda Evropské komise v Berlaymontu. Nicméně, von der Leyen byla dobrá jezdkyně, zatímco Napoleon byl chudý jezdec, který se lépe hodil k dělostřelectvu. Napoleonova ochota obětovat bezpočet koní ve válce nakonec podkopala jeho vojenské ambice. Jeho nejslavnější kůň Marengo ho přežil, zatímco von der Leyenův mazlíček poník Dolly si vedl méně dobře, protože byl zabit vlkem.

Olaf Schulz

Splňuje požadavky na výšku, ale je beznadějně umístěn v jiných oblastech. Zatímco Schulz je velkým vojenským utrácením, jak tomu bylo v případě Napoleona, německý kancléř se rozhodl vykonávat svou národní službu v pečovatelském domě spíše než v kasárnách.

Schulz byl jako mladý také levák s vlnitými vlasy a Napoleon ho zastřelil, aby ho a jeho rodinu dostal z ulice.

Boris Johnson

V egyptském tažení Napoleon opustil své síly a vrátil se domů, přičemž své vlastní zájmy stavěl nad zájmy svých vojáků. Připomínám ti někoho?

Napoleon byl také sukničkář – jeho rival Arthur Wellesley, 1. vévoda z Wellingtonu, prý svedl dvě Napoleonovy bývalé milenky, operní pěvkyni Giuseppinu Grassini a herečku Marguerite Josephine Weimer. Předpokládá se, že francouzský císař měl osm dětí (o jedno méně než Johnson, pokud víme).

Donald Trump

Má o sobě velmi vysoké mínění a je velmi podobný Napoleonovi. Spousta bodů však byla stržena za to, že byl skutečně vyděšen z jakéhokoli boje (kromě příspěvků na sociálních sítích všemi velkými písmeny).

Podle svého bývalého právníka Trump řekl, že si vymyslel falešné zranění, aby se vyhnul vojenské službě, protože „nechystal jsem se do Vietnamu“. Zatímco Trump dostal od lékaře dopis, že má na patě kostěné ostruhy, Napoleon v bitvě u Regensburgu ignoroval kulku v kotníku. Ani francouzského velitele od vojenské kariéry neodradila rána bajonetem do stehna.

READ  Tyto ikonické domy v Connecticutu byly na trhu v roce 2021

Zatímco Brumairův převrat v roce 1799 vynesl Napoleona k moci jako prvního francouzského konzula, převrat z 6. ledna 2021 Trumpa do Bílého domu nevrátil.

Ruský prezident Vladimir Putin

Stejně jako Napoleon i Putin miluje palác a stejně jako Napoleon miluje Putin válku.

Má se za to, že Napoleon zemřel poté, co byl otráven – „Umírám před svým časem, zavražděn anglickou oligarchií a vrah“ – s jedním příběhem, který říká, že ho zabily výpary arzenu ze zrádných britských tapet na Svaté Heleně. Mezitím Putin miluje dobrý jed, pokud ho provozují jeho kumpáni. Přestože je Napoleon dávno mrtvý, Putin je zcela jistě naživu (jak se Kreml snaží každý týden zdůrazňovat).

Keir Starmer

Jedním z nejznámějších Napoleonových výroků je: „Když váš nepřítel udělá špatný krok, musíte si dát pozor, abyste ho nepřerušili. Toto heslo si vzal k srdci vůdce britské Labour Party, která nedělá téměř nic, zatímco jeho političtí oponenti se opakovaně střílejí do nohou a obličejů.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *