Kolaše, české pečivo Texasané naprosto milují

Kolaše, české pečivo Texasané naprosto milují

Kolaše vznikly v České republice před staletími a dodnes se plní selským sýrem, ovocem a mákem. Ať už jsou stočené do velikosti pěsti nebo zploštělé do formace podobné pizze, jsou v popředí trhů a pekáren. Neexistuje však žádné vysvětlení pro rozmanitost vepřového masa, které se běžně vyskytuje v texaských obchodech.

Toto zvláštní, lahodné ztvárnění — láskyplně označované jako klobasnek — je místo toho jedinečně česko-texaským výtvorem. Tento popis odvozuje své kořeny od přílivu českých přistěhovalců, kteří se koncem 19. století usadili v celém středním Texasu. Jako ukázka tradice a zvláštní příležitost začaly tyto komunity otevírat pekárny kolacha. Nebojí se vzdát klasiky, nabízí uspokojivé koláče plněné sýrem a vepřovým masem. Tyto pečivo zabalené ve prasatech vzlétlo a stalo se populárním po celém státě. Jsou vyrobeny do všeho od hrudí po boudin, staly se běžnou součástí samoobsluhy, setřásly všechny tradiční způsoby přípravy – a to vše pod názvem kolache.

Přesto existují generace českých pekařů koláčů, zejména v okolí Západního Města. Od roku 1952 vyrábí Westova milovaná Village Bakery tradiční koláče a má zásluhu za vynalezení variace plněné wienerem, která je držitelem ochranné známky pro výraz klobazniki. Nepřehlédnutelná Chek Stop je další západní institucí, která mnoha motoristům nabízí první sousto ze svého výtvoru. Nyní se po celé Americe stále objevují noví místní oblíbenci, kteří podporují všestrannost kolachi.

READ  Jonah Czech přináší odborné znalosti do arény péče o pleť se svou první kosmetickou sadou

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *