Karlovy Vary – The Hollywood Reporter

Karlovy Vary – The Hollywood Reporter

První den programu Eastern Promises Making Days Mezinárodní nadace Karlovy Vary byly v centru pozornosti možností produkce filmů a televizních seriálů v České republice a širší střední a východní Evropě a také konkurence mezi Netflixem a dalšími hráči v oboru. Filmový festival v neděli.

„Češi milují lokální obsah,“ řekl v neděli v panelové diskusi o současných příležitostech pro rozvoj filmů a seriálů ve střední Evropě Lukas Kluskeewicz, ředitel filmových licencí a koprodukce Netflixu pro region. „Vidíme rostoucí význam místního obsahu a můžeme vidět zvýšenou poptávku po místním obsahu.“ Dodal, že to je důvod, proč je vývoj a investice do takového obsahu pro Netflix „zásadní“.

Tvorba místního obsahu se odráží v jeho podnikání v oblasti filmových licencí. „Od roku 2019 jsme měli licencováno 260 filmů,“ řekl Kluskiewicz a zdůraznil odhodlání vysílatele promítat místní produkci.

Generální ředitel také řekl, že Netflix je ochoten spíše spolupracovat s jinými společnostmi, než s nimi jen soutěžit. „Jsme ve velmi dobré pozici, kde je konkurence méně důležitá než spolupráce,“ řekl a na závěr zdůraznil, že existuje příležitost „spolupracovat na růstu trhu a vytvářet příležitosti.“

Zasedání moderoval Zack Ntim, spisovatel at Čas doručenímediální partner Eastern Promises, vlastněný Penske Media Corporation, stejně jako Hollywoodský reportér. Dalšími účastníky byli Radim Spasek, filmový režisér (Choďte velmi rychle, v borovice) viceprezident Asociace českých režisérů a scenáristů v audiovizi ARAS; Přemysl Martínek, poradce Fondu českého filmu; Vratislav Schleyer, filmový producent (běžec) a předseda představenstva Asociace producentů v audiovizi; a Klára Brastelová, Chief External Affairs Officer CME, vysílací a obsahový gigant ve střední a východní Evropě, který také provozuje službu živého vysílání Voyo a je také zástupcem AKTV (Asociace komerčních televizí).

O své práci diskutovali v průběhu dne Helena Bezděk-Vranková, ředitelka Fondu českého filmu, a Martínek v sekci v češtině nazvané „Transformace Fondu českého filmu na Český audiovizuální fond“.

READ  Coco Gauffová dosáhla svého prvního finále US Open poté, co protest narušil semifinále

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *