Jiří Lehka podporoval standardního nositele českého tenisu

Jiří Lehka podporoval standardního nositele českého tenisu


Bývalá světová čtyřka Tomáš Berdych věří, že Jiří Lehka může být v nadcházejících letech standardem českého tenisu v mužské hře.

Berdych byl ohromen fyzičkou a vývojem 21letého hráče jako hráče.

Lehka ukázal kvalitu, která by z něj mohla udělat hvězdu na ATP Tour, a jeho vyrovnanost je dobře hodnocena.

„Je velmi malý. Ale to, co jsem viděl, byl opravdu způsob, jakým skládal svou hru. Myslím, že je to velmi dobré,“ řekl Berdych novinářům v Dubaji.

„Co se mi líbí, je jeho kondice nebo jeho silné tělo a některé malé děti s tím mohou bojovat. Potřebují více svalů nebo nemají sílu. To rozhodně není jeho případ, líbí se mi.“

Berdich je pokorně citován jako inspirace pro mladého Lehka.

„Několikrát se o tom zmínil, takže mě těší, když slyším někoho inspirovat,“ řekl Berdich.

„Je legrační to slyšet, když jsme vyhráli Davis Cup, bylo mu 10, 11 let, takže tam opravdu byl. [a] Baby a my jsme byli v pohodě. Takže už začínáš vidět ty rozdíly ve věku, ale kromě toho docela dobře. Myslím, že ho čeká světlá budoucnost.

Čtěte také: Jiří Lehka profituje z orientace na detail

Berdych se necítí, že by mohl Lehkově trenérské kariéře něčím přispět, ale budoucí spolupráci nevylučuje.

„Vždy jsem byl kluk, který se momentálně řídí instinktem a neustálým citem, takže uvidíme, jak se věci vyvinou a jak to půjde,“ řekl Berdych.

„[There are] Žádný závazek zatím na stůl nepadl a myslím, že to není nutné. Jeho tým je dobrý a silný. Jsou dobří, odvádějí dobrou práci, takže ve správný čas, ve správnou chvíli, uvidíme.

Berdych věří, že Lehka může být hráčem, který obnoví hrdou tradici českých hráčů soutěží o největší trofeje na ATP Tour, a přiznává, že už dlouho neměla Česká republika špičkového hráče.

READ  US Visa Online pro občany Rakouska, Belgie, Bruneje, Chile a Česka

„Trochu myslím po mně a Radkovi – zastavili jsme, pódium jsme přenechali ostatním klukům – a pak si myslím, že by měl určitě vzít vlajku a jít dopředu,“ řekl Berdych.

„To je jeden z důvodů.“ [why I went to Dubai]. Chci ho vidět víc osobně, zblízka. Podívejme se, jak se věci vyvíjejí a jak jdou. Dobré věci.“

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *