Recenze: Škoda Octavia 2021 Mild and Wild

Týden za volantem paprsků ve stylu Octavie jsem se zaměřil na rodinné využití. Pod kapotou je motor 1.4 TSI (110 kW / 250 Nm) spojený s 8stupňovým automatem, který dává z 0 na 100 km 9,1 s a 5,7 l / 100 km.

Říkám tomu mírná Octavia, ale ve skutečnosti je síla mnohem lepší, než je na papíře. Vůz s pohonem předních kol byl potěšením pohybovat se po hranách a poskytovat dostatek prostoru pro malou rodinnou síť.

Panel ve stylu denim je odpočinek od základny a pohodlí sedadla je skvělé pro krátké i delší výlety. Kromě hraní fotbalu a potravin jsme zamířili do regionálního parku Wenderholm, abychom protáhli nohy své rodině, Octavii a dokonce i v běžném jízdním režimu jsme ušetřili spoustu nákladu a účinnost 5,6 l/100 km.

Octavia Stye je skvělá – ale RS je to pravé ořechové. Pod kapotou (v mém případě Steel Grey) byl 2litrový TSI spárovaný se 7stupňovým DSG, což mi dávalo 6,7 s 0-100 km/h, 6,6 l/100 km oh a 146 g/km.

Opět je to pohon předních kol, ale vážně jezdí jako AWD. Motor neustále drnčí (ujistěte se, že to není skutečné, ale nenechte se tím znepokojovat) a odpovídá rychlostním stupňům.

Sedadla RS jsou kypřejší a posílenější než jeho uhlazený a vyhledávaný sourozenec, protože jsem měl tendenci řídit tento výkonný vůz agresivněji. A díky odpružení RS Sport vyjíždí s radostí do zatáček. Na rovných tratích platí, že čím rychleji jedete, tím vyšší je hmotnost řízení a tříramenné kolo RS se skvěle drží v ruce.

Navzdory více režimům jízdy jsem si opravdu vybral Sport v RS a využil jsem každou příležitost, abych se dostal k tomu plynovému pedálu, za což jsem byl odměněn velkými hrami, které vyvolávaly úsměv. RS má také ovládání spouštění pro ty okamžiky, kdy chcete vyzkoušet jeho (kovovou) sílu, a chlapec to dělá.

READ  Mammadov skóruje proti Anandovi v úvodním šachovém memoriálu Gashimovovi

Zcela nová Škoda Octavia čtvrté generace je vše, co řekl tým Nového Zélandu, a pak i některé. Je to chytřejší než dříve (zeptejte se Laury) a řiditelnější.

Jistě, RS je vzorem, který je třeba dodržovat (i když v normálním režimu by měl hluk motoru tlumit), ale vzorec byl opravdu obočí. Už se nemůžu dočkat páté generace!

Proč byste měli:

  • Prostorný, moderní, ne SUV
  • Vaše volba výkonu nebo ekonomiky
  • Lidé se zastavují a ptají se vás na to

Proč byste neměli:

  • Není to SUV
  • falešný výkon motoru
  • Pouze pohon předních kol

Co ještě zvážit: Cupra Leon Sportstor, Volkswagen Passat, BMW Touring, Audi Avant.

Tarmac živě

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *