Jeff Bezos, Clintonovi a Robert De Niro se připojí k Bidenovi na státní večeři s Japonskem

Jeff Bezos, Clintonovi a Robert De Niro se připojí k Bidenovi na státní večeři s Japonskem

Ve středu večer to byla hvězdná párty, když prezident Joe Biden přivítal celebrity včetně Roberta De Nira, Tiffanyho Chena a Jeffa Bezose v Bílém domě na státní večeři s Fumiem Kishidou, japonským premiérem.

Prezidentka a první dáma Jill Bidenová hostila více než 200 hostů na nablýskané akci ve východní místnosti Bílého domu, kde povečeřeli speciálně upravené menu z domácího kořeněného lososa, sušených žebírek a steaku. Matcha ganache.

Zdá se, že seznam hostů zahrnuje prominentní demokraty, technologické magnáty a členy Bidenovy rodiny.

Hollywoodský herec a otevřený kritik Trumpa De Niro dorazil po boku své přítelkyně Tiffany Chen.

Na summit dosáhli bývalý prezident Bill Clinton a bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová.

Zúčastnili se také tech magnáti Tim Cook a Jeff Bezos, ke kterým se připojila Lauren Sanchez, a také generální ředitel JPMorgan Chase Jamie Dimon.

Na politické a administrativní uličce seznamu hostů byli americká viceprezidentka Kamala Harrisová, zástupce šéfa Doug Emhoff, ministr zahraničí Anthony Blinken a ministryně financí Janet Yellen.

Hollywoodský herec a otevřený kritik Trumpa De Niro dorazil po boku své přítelkyně Tiffany Chen (Reuters)
Na summit dosáhli bývalý prezident Bill Clinton a bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová (Reuters)
Biden i Kishida vystoupili na pódium, aby přednesli vřelý a odlehčený projev k publiku, přičemž první z nich hovořil o „přátelství“ mezi oběma zeměmi a druhý se odvolával na ikonickou frázi ze „Star Treku“. (Agentura pro ochranu životního prostředí)

Bylo tam také několik členů Bidenovy rodiny, včetně jeho vnučky Naomi a jejího manžela Petera Neala, stejně jako prominentní dělnické osobnosti Sean Fine, prezident United Auto Workers, a prezident United Steelworkers David McCall – jejichž odbory podpořily Bidenovo znovuzvolení. .

Biden i Kishida vystoupili na pódium, aby přednesli vřelý a laskavý projev k davu, přičemž první mluvil o „přátelství“ mezi oběma zeměmi a druhý připomněl ikonickou frázi z Star Trek.

Jeff Bezos a jeho snoubenka Lauren Sanchez dorazí do Bílého domu na státní večeři (Getty Images)

Kishida v angličtině řekl hostům v Bílém domě, že doufá, že „neochvějný vztah“ mezi jeho zemí a Spojenými státy „odvážně půjde tam, kam se dosud nikdo nevydal“.

READ  Vatikán uvedl, že papež František zrušil setkání s římskými jáhnemi, protože měl mírnou chřipku

„Chtěl bych připít na naši cestu k hranicím japonsko-amerického vztahu tímto slovem: Jdi směle,“ řekl a citoval slavný úvodní monolog původního románu. Star Trek série.

Akce se zúčastnili také tech magnáti Tim Cook a Jeff Bezos (na snímku), ke kterým se připojila Lauren Sanchez. (AFP přes Getty Images)
Kamala Harris a druhý nejlepší muž Doug Heemhoff dorazí na formální večeři (AFP přes Getty Images)
Bývalý americký prezident Bill Clinton se zúčastnil státní večeře pro japonského premiéra Fumia Kishidu a jeho manželky Yoko Kishida. (AFP přes Getty Images)

Oba lídři, kteří vyjádřili skutečné přátelství, se zavázali, že budou i nadále sbližovat zájmy svých zemí při řešení globálních výzev.

Biden (81) řekl, že on a Kishida (66) dospěli, když jejich země vytvořily silné pouto v desetiletích poté, co byli proti sobě postaveni ve druhé světové válce.

„Oba si pamatujeme, jak jsme se rozhodli vytvořit přátelství,“ řekl. „Oba si pamatujeme tvrdou práci a to, co bylo uděláno pro uzdravení.“

Biden pokračoval: „Dnes večer se zavazujeme pokračovat v pokroku.“

Dr. Biden proměnila taneční sál Bílého domu na to, co nazvala „živoucí jarní zahradou“ pro večerní akci.

První dáma Jill Biden přichází promluvit, než si prohlédne jídlo a dekorace v Bílém domě ve Washingtonu (AP)
CEO Applu Tim Cook a viceprezidentka Applu Lisa Jackson (Getty Images)

Podlaha slavné Křížové síně byla vyzdobena obrazy, které navozují pocit procházky nad jezírkem koi, uvedla první dáma v úterý v předpremiéře pro média s odkazem na ryby, které symbolizují „přátelství, mír, štěstí a vytrvalost“.

Hosté si užili hudebního hosta Paula Simona, který zazpíval dvě ze svých nejznámějších písní, „Graceland“ a „Slip Slidin' Away“.

Státní večeře je nástrojem americké diplomacie, vyznamenáním, které se nejbližším spojencům Ameriky dostává jen s mírou. V případě Japonska udělil prezident toto vyznamenání teprve popáté spojenci, kterého považuje za základní kámen své indicko-pacifické politiky.

Kishida je tento týden na oficiální návštěvě Spojených států, což bude Bidenova první letošní oficiální večeře.

K této zprávě přispěla agentura Associated Press

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *