Recenze filmu 'Endless Summer Syndrome': Obvinění z incestu straší skandální českou koprodukce

Recenze filmu 'Endless Summer Syndrome': Obvinění z incestu straší skandální českou koprodukce

Líný pozdně letní víkend naruší šokující obvinění Nekonečný letní syndromCož završilo poslední filmový festival Írán:ci v Praze. Tento debut ve francouzštině od pražského íránského režiséra Kaveha Daneshmana řeší tabuizované téma strohým a nekompromisním způsobem s devastujícím účinkem.

Nekonečný letní syndrom Hraje v něm Sophie Colon jako Delphine, právničku a adoptovanou matku dvou dětí, jejíž dovolenou ve francouzské komuně ovlivnil anonymní telefonát v úvodní scéně filmu. Volající tvrdí, že je kolegou Sophiina manžela Antoina (Matthew Cappelli), a říká jí, že se opilý na nedávném večírku přiznal k něčemu nemyslitelnému: intimnímu vztahu s jedním z dětí páru.

Volající zavěsí, než se identifikuje, a mohl by to být, jak Delphine podotýká, jen někdo, kdo chce vyvolat potíže. Ale zatímco Delphine sleduje dospívající děti Aslana (Jim DeGuerre) a Adyu (Frederica Milano) s jejich otcem u bazénu, nemůže se ubránit otázce, zda má obvinění nějaký základ, a další dva dny stráví vlastním vyšetřováním případu. pouzdro. Zlomyslný, mazaný.

Zatímco Delphine sleduje svou rodinu, Nekonečný letní syndrom Delphine bystře poznamenává: Její nejistota se vynoří z toho, jak se s problémem vypořádá (všimněte si brzké konfrontace s 16letou Adií), a nakonec odhalí hlubiny její duše. Režisérka Danishmand Colon se ve své první hlavní roli hodně ptá, ale herečka obratně vede vyprávění prostřednictvím promyšlené reakce.

konflikt v Nekonečný letní syndrom Pokud se to nevyřeší, lze to řešit, pokud jsou postavy schopny spolu mluvit. Ale téma je příliš tabu, než aby se o něm dalo vůbec mluvit, dialogy často nahrazují vědoucí pohledy a prázdné pohledy.

Téma incestu se v kině málokdy řeší, a to ze stejných důvodů, kvůli kterým o něm postavy zde nedokážou otevřeně diskutovat. Obrázky lze čerpat z poněkud sympatické fotografie Bernarda Bertolucciho Žádná barva K neochvějné hrůze Tima Rotha Válečná zóna.

READ  FIFA umožní Rusku hrát kvalifikaci mistrovství světa navzdory hrozbám z České republiky, Polska a Švédska - Aktualizace

Nekonečný letní syndromZároveň zaujímá znepokojivě tematický přístup, když nechává události filmu mluvit samy za sebe a nutí nás konfrontovat své pocity z toho, co je na plátně. Ti, kteří chtějí být vedeni silným morálním postojem, to zde nenajdou, ale diváci hledající vyzývavý a provokativní materiál budou velmi odměněni.

Jsme také výslovně požádáni, abychom při hodnocení obvinění přezkoumali vlastní zaujatost. Cítili bychom se jinak, kdyby děti byly biologické místo adoptovaných? Co když bylo pohlaví oběti obrácené? A co jejich věk?

Colon je jednou z dominant tohoto čtyřherného dramatu, ale zbytek herců je stejně přesvědčivý ve ztvárnění rodinných příslušníků, kteří možná skrývají temná tajemství. Scénář od režiséra a hereckého představitele Diggera a Lorena Bobbyho nás zve do světa rodiny tím, že nám umožňuje nahlédnout na tyto postavy v intimních okamžicích během první poloviny filmu… než nás na konci zanechá pocit prázdnoty.

Při natáčení s nasycenou barevnou paletou podobnou filmu, která vyvolává nostalgické vzpomínky na léto, kameraman Cédric Larvoir také používá poměr stran 4:3, aby nás vnesl do rodinné dynamiky. Výsledek je zpočátku intimní, ale pomalu se stává klaustrofobickým a diváka spolu s protagonisty nepříjemně uvězňuje v hranatém rámečku.

Nekonečný letní syndrom Natáčelo se na místě ve francouzském městě Corrèze, a zatímco většina se odehrává v rámci rodinného venkovského domu, některé zručné lokační práce včetně scén z velkého tanku podtrhují hlavní témata filmu.

Film vznikl v koprodukci mezi Českou republikou a Francií a získal v roce 2022 cenu Works in Progress na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech před premiérou v loňském roce na Tallinn Black Nights Film Festival.

Nekonečný letní syndrom Vyrábí lokálně Výška měřítka A i/o jinak. Zůstaňte naladěni na budoucí vystoupení v České republice i v zahraničí.

READ  Reakce Esme Morganové po prvním startu Anglie byla velmi vřelá

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *