Jeden živý člověk dnes ukazuje více stop po tajemných Denisovanech než kdokoli jiný

tajemný Denisovani Oficiálně byl rozpoznán teprve asi před deseti lety, kdy to byla kost jediného prstu Objeveno z jeskyně na Sibiři Vědci přesvědčili o dávné existenci typu starověkého hominina, kterého jsme dosud neviděli.

Ale to je jen jedna stránka příběhu. Pravdou je, že moderní lidé se s Denisovany setkali již dlouho před tím. Od nepaměti jsme si s nimi zkřížili cesty.

I zpětně jsme na ně vlastně úplně zapomněli. Zvláště proto, že se jim – a dalším starověkým lidem líbí Neandrtálci – zmizel v neživé minulosti a rozumný člověk Předpokládá výhradní lidskou suverenitu nad světem.

Ale i to je taková kontroverze.

Všechny tyto druhy homininů měly při soužití tendenci se navzájem křížit, a proto, způsobem mluvení, staří lidé stále žijí v moderní lidské DNA.

Nyní, Nová studie Odhaluje, kde lze dnes jasně určit genetický dojem z tohoto otisku.

Podle studie, kterou vedl první autor a genetik evoluce člověka Maximilian Larina z Uppsala University ve Švédsku, Filipínský Negrito Ozvala se etnická skupina Eta Magbocon Má nejvyšší úroveň denisovanského původu v dnešním světě.

Spolu s nedávno popsaným H. lozonensis„Navrhujeme, aby na Filipínách žilo mnoho starověkých druhů před příchodem moderních lidí a že tyto starověké skupiny mohly být geneticky příbuzné,“ Vysvětlení jejich studií.

„Naše zjištění celkem odhalují složitou a zamotanou historii moderních a starověkých lidí v asijsko-tichomořské oblasti, ve které se odlišní obyvatelé Denisovan Islanders různě mísili s příchozími Australany na více místech a v různých časových bodech.“

Podle výsledků analýzy – na základě srovnání asi 2,3 milionu genotypů ze 118 etnických skupin na Filipínách – je úroveň Ayty Magbukon denisovanského původu přibližně o 30 až 40 procent vyšší než u papuánské populace.

READ  Záhadný objekt, který přežil blízké setkání s nezamaskovanou černou dírou

Obrázky Negritos z celého Filipín. (Ophelia Pearson)

To je pravda, i když filipínští negritos později ‚zředili‘ množství denisovanských genů z denisovanských genů, novější směsí východoasijských kmenů, které nesou nižší množství denisovanských kmenů.

Vědci naznačují, že pokud je tento zmírňující účinek zohledněn, úroveň Ayty Magbukon denisovanského původu je o 46 procent vyšší než u Australanů a Papuánců.

I bez této manipulace však důkazy naznačují, že skupina Ayta Magbukon se s pozdějšími příchozími smísila méně než jiné filipínské skupiny Negrito: zachování stop velmi starých dynastií ze starověkého zdroje – na ten, který byl na velmi dlouhou dobu předurčen k zapomenutí.

Výzkumný tým pracoval s dobrovolníky a domorodými kulturními komunitami kteří se této studie zúčastniliProjekt byl uznán a realizován ve spolupráci s Národní komisí pro kulturu a umění (NCCA) na Filipínách.

„Některé skupiny, jako například Ayta Magbukon, se jen málo sňaly s lidmi, kteří později migrovali na ostrovy,“ Říká Populační genetik Matthias Jacobson, také z Univerzity v Uppsale.

„To je důvod, proč Ayta Magbukon uchovává většinu svých denisovanských genů, a proto má nejvyšší úrovně těchto genů na světě.“

Výsledky jsou uvedeny v současná biologie.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *