Tyto národní parky jsou nejlepší v Evropě k zahájení bdělé cesty

Bylo prokázáno, že trávení času mezi přírodou při nesčetných příležitostech dělá zázraky pro naše duševní zdraví. Není to oprava všech problémů, ale rozhodně pomůže dostat se ven, pokud můžete.

Pěší turistika, užívání si našeho okolí a věnování pozornosti místní flóře a fauně jsou způsoby, které jsou nenáročné a mají velký dopad a můžeme si na ně udělat čas. Vymanit se z každodenního rozptýlení. V době pandemie to nikdy nebylo důležitější.

Na druhé straně otevíráme části svého mozku, na které často zapomínáme Vychovávejte a sklízejte výhody, přičemž se připomíná, jak krásné a jednoduché věci mohou být.

Nový průzkum zadaný společností Money.co.uk odhalil, že Evropa je ve skutečnosti domovem šesti nejlepších světových národních parků pro ostražitost.

Analyzovali funkce jako:

  • Množství zeleného prostoru
  • Množství jezer
  • Druhy rostlin a živočichů
  • Málo úrovně znečištění ovzduší
  • Nízký počet návštěvníků
  • K dispozici jsou vědomé aktivity, jako je pěší turistika, výlety lodí, zdravotní střediska a lázně.

Zde je šest evropských záznamů, které ve svých zjištěních udělaly vlnu:

6) Obklopen rostlinným životem v Národním parku České Švýcarsko, Česká republika

Švýcarský český národní park byl založen teprve před 21 lety s cílem zachovat flóru a faunu regionu, který po celá desetiletí tolik trpěl vlivem člověka.

Park je nyní jedním z oblíbených míst České republiky k reintrodukci živočišných druhů, které tam kdysi žily – vezměte si například Lososový návrat do řeky Kamenice.

Jízda zde je nyní plná barev, svěží zeleně, kontrastního písku a skal a křišťálově čisté vody.

Kamenice je jednou ze 16 řek a jezer úhledně roztroušených v parku pod údolím, který je trvale oblíbený u turistů, kteří cestují, aby si odpočinuli od rušného městského života nedaleké Prahy.

5) Chladná a čistá voda v Plitvických jezerech, Chorvatsko

Plitvická jezera jsou jedním z nejžádanějších přírodních míst v Chorvatsku k návštěvě po celý rok, zejména v létě, kdy voda ožívá. Pohybují se od hlubokého safíru po lesklou tyrkysovou, v závislosti na denní době a obsahu minerálů v jezerech.

READ  MMF zvyšuje svoji prognózu růstu HDP Maďarska do roku 2021 na 7,6%.

Vrstvy padajících rybníků, čtyři různé turistické stezky a tisíce rostlinných druhů znesnadňují docházet památky.

Neexistuje však žádný předpoklad intenzivní fyzické aktivity. Lidé jsou vyzváni, aby pokryli tolik nebo jen 73 000 akrů, jak se jim líbí, a dokonce poskytli sedm přednastavených pěších stezek, které lze přizpůsobit na základě úrovně energie a ambicí.

Ideální pro chladné procházky po křivkách promenády, ale také pro horolezce, kteří si chtějí naplnit plíce čerstvým a čerstvým vzduchem na Balkáně.

4) Aktivity se silnými endorfiny, které zasáhly Lake District ve Velké Británii

Největší anglický národní park se často cítí jako vesmír sám o sobě, obří kousek zeleně obklopený drsnými horami a hladkými tůněmi vody.

Miliony Britů navštíví každý rok, aby uvolnili stres uprostřed okolní krajiny a tržních měst, vždy se cítili živí a klaustrofobičtí.

Ať už jste sami nebo s přáteli a rodinou, v Lake District se to hemží aktivitami, které uspokojují ty, kteří si chtějí odpočinout v klidném a shromážděném prostředí. Může to být jízda na kole po snadno ovladatelných kopcích nebo výlet za hvězdami – obojí můžete naplánovat z parku.

Samozřejmě není nouze o skvělé pěší trasy pro všechny schopnosti, ale skutečný posilovač endorfinů spočívá v naprostém počtu vodních sportů – ať už jste divoký plavec, námořník nebo paddleboardista, něco je v nabídce.

3) Zpět do krajiny v národním parku Cinque Terre, Itálie

Cinque Terre – doslovně přeloženo jako „pět měst“ – je v popředí evropské cesty k zodpovědnému a udržitelnému cestovnímu ruchu, aby se zachovaly scenérie, které jej proslavily.

Italský zázrak je jedním z nejmenších povrchů na tomto seznamu, ale vyniká biodiverzitou, všímavými aktivitami a kulturními památkami.

Návštěvníci jsou vyzváni, aby přijali krajinu způsobem, který přesahuje jednoduchou procházku jejími kopci tím, že se vrací do země.

READ  Pařížský klub ruší dluh Súdánu ve výši 14,1 miliardy USD

Může to být pobytem na jedné z mnoha ekologických farem zahrady, jako je vnitrozemská stodola, nebo sháněním a opětovným vysazováním některých lahodných bylin, které rostou mezi zátokami a krajinou, jako je rozmarýn a tymián.

2) Unikátní vyřezávaná krajina v národním parku Goreme v Turecku

Údolí národního parku Goreme v Turecku, která jsou podle UNESCO zapsána jako „úžasné“ díky výrazným tvarům jejich erodované topografie sahající až do doby bronzové, stojí za prozkoumání díky svému jedinečnému designu, který sahá až k místu bývalé sopky. .

Dramatické turistické stezky Goreme a Rusty Rock Tunnel udělaly z Yellowstonského národního parku v USA – tisíckrát většího objemu i návštěvníků – místo v žebříčku tohoto průzkumu.

Krajiny zde zobrazené jsou jako z pohádky. Je příznačné, že v areálu tohoto dědictví se každé ráno při východu slunce koná horkovzdušný balón, aby nasál kouzlo této záhadné a nádherné krajiny.

1) Část nejčistšího alpského vzduchu v Evropě se nachází ve Švýcarském národním parku ve Švýcarsku

Nejstarší národní park v Alpách byl korunován jako nejlepší pro všímavost nejen v Evropě, ale na celém světě.

Není třeba génia přijít na to, proč – je to jedna z nejlépe chráněných oblastí v Alpách, kde ročně navštíví jen 150 000 návštěvníků, a je jedním z nejnižších celkových znečištění ovzduší ze všech národních parků na tomto seznamu.

Švýcarský národní park je v popředí aktivit vyžadujících pozornost a nabízí 83 zdravotních středisek a lázní, 75 výletů lodí a plaveb a řadu příležitostí, jak se spojit s nejrůznějšími druhy divoké zvěře.

V zimních měsících je třeba dbát na to, aby nedošlo k návštěvě, protože park zůstává z důvodu ochrany uzavřen.

Mezitím není neobvyklé vidět horské králíky, karibu, jeleny a zlaté orly na jedné ze čtrnácti možných turistických stezek tímto nádherným úsekem země.

READ  Russell Howard říká, že je čas „legalizovat drogy“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *